Kredi notu düşük olan kişilerin kredi onayı alabilmeleri atacakları adımlara bağlıdır. Bunlar arasında ilki ve en önemlisi kesinlikle en kolay kredi veren bankalar üzerinden kredi başvuru formu doldurmaktır. Bilindiği üzere bankaların bazıları son derece zor kredi verirken bazı bankalarda ise kredi onayı çok daha kolay bir şekilde verilmektedir.

Özellikle de çok müşterisi olmayan ve yeni kurulan bankalarda kredi onayı çok daha kolay bir şekilde verilebilmektedir. Zaten yüksek miktarda kredi kullandıran şubeler ve bankalar ise kredi riski yüksek olarak görülen kredi notu düşüklere kredi vermemeyi tercih etmektedir. Özellikle de Finansbank kolay kredi veren bankalar sıralamasında ilk sıralarda yer almaktadır. Kredi faiz oranları son derece yüksek olduğu için bu banka gibi bankalar daha kolay kredi kullandırabilmektedir.

Kredi notunuz düşük ise bu nedenle yüksek kredi faiz oranları sunan bankaları tercih etmeniz önemlidir. Ancak kredi notu sıfır olan ya da kara listede olanlar ne yazık ki ne olursa olsun kredi onayı alamazlar. Yine düşük kredi notu ortalaması olan kişilerin altın teminatlı kredi ya da ipotekli ihtiyaç kredisi kullanmaları durumunda kredi onayı alma şansları da yine yükselmektedir.