Bankaların bayram kredisi kampanyaları tüm hızı ile sürerken ihtiyaç kredisi kullanmak istiyorum diyen kişilerin kaçırmamaları gereken son derece özel fırsatlar sunuyor. Kolay kredi kullanmak isteyen kişilerin ise mutlaka bazı şartları taşımaları gerekiyor. Bunların arasında yer alan en önemlilerinden biri de kişinin sahip olduğu kredi notu ortalaması olarak öne çıkıyor.

Düşük Kredi Notuna Kredi Veren Bankalar 

Kredi başvuru formu doldurmadan önce yapılması gereken ilk şey mutlaka kredi notu sorgulaması yapmaktır. Çünkü kredi notuna göre kredi başvurusunda bulunulması kredi onayı alınmasının ilk adımıdır. Yine kredi notunun düşük olması durumunda en kolay kredi veren bankalar arasından seçimde bulunarak kredi başvuru formu doldurulması da onay alınma ihtimalini güçlendirecektir.

Nasıl Kredi Kullanabilirim?

Kredi notu düşük olmasına rağmen kredi kullanma seçeneği her zaman mevcuttur. Burada önemli olan kişinin not ortalamasını bilerek buna göre başvuruda bulunmasıdır. Öncelikle mutlaka düşük kredi notu ortalaması olan bir kişi asla yüksek limitli krediler için başvuruda bulunulmamalıdır. Başvuruda bulunan kredi tutarı ne kadar düşük kalırsa kredi onayı alınma ihtimali o kadar yükselmektedir.

Çünkü banka aylık belgelenebilir gelir tutarı kredinin ödenmesi gereken aylık taksit tutarının ne kadar altında kalırsa kredi kullandırmaya o kadar istekli davranmaktadır. Bunun yanı sıra imkanınız bulunuyorsa altın teminatlı kredi ya da ipotekli ihtiyaç kredisi gibi teminatlı krediler için başvuruda bulunmanız durumunda da daha kolay kredi onayı almanız mümkün olacaktır. Hatta altın teminatlı ihtiyaç kredisi paketleri bankaların kesin onaylı krediler seçenekleri arasında bulunmaktadır.