Kredi kullanmak isteyen kişilerin bankadan kolay kredi onayı alabilmeleri için mutlaka kredi notu ortalamalarının belirli bir seviyede olması gerekmektedir.

Ancak bazı durumlarda “Kredi Notum Düşük Ama Bankadan Kredi Kullanmak İstiyorum” diyen kişilerin de kredi onayı almalarına izin verilebilmektedir. Peki, düşük kredi notuna nasıl kredi kullanılabilir?

Kredi Notu Düşüklere Kredi 

Öncelile kredi başvuru formu doldurmadan önce mutlaka kredi notu sorgulaması yapılmalıdır. Bu sayede kredi notu ortalaması öğrenilir ve buna göre kredi başvurusunun şekillendirilmesi sağlanır.

Çünkü yaşanılan her kredi reddi kredi notu seviyesinin biraz daha aşağıya çekilerek kredi onayı alınma ihtimalini azaltacaktır. Bunu engellemek için ise öncesinde kredi notunun öğrenilmesi ve kredi başvurusunun buna göre şekillendirilmesi gerekir.

Maaşa Gör Kredi Limiti 

Bu noktada en kolay kredi veren banka üzerinden başvuruda bulunulması kredi onayı alma şansını yükseltecektir. Yine bunun yanı sıra kişinin aylık maaşını yüksek göstererek düşük tutarlı krediler için başvuruda bulunması da kredi onayı almasını sağlamak için yapabileceği en akıllıca yöntemlerden biridir. Maaşa göre kredi hesaplaması yapılaraka kişinin kredi onayı alma şansını yükseltmek için aylık belgelenebilir gelir tutarının yarısını kesinlikle aşmaması çok önemlidir.