Kredi Notum Düştü

Borsa Ne İşe Yarar?

Yapılan en basit hatalar dahi kredi notu ortalamasının düşmesine neden olabilmektedir. Ancak düşen kredi notunu yükseltmek son derece zahmetlidir. Bu nedenle kredi notunu mümkün olan en yüksek seviyede tutmak için dikkatli davranılmalı ve belirli kurallara uyulmalıdır.

Kredi Notu Neden Düşer?

Kredi notunu düşüren nedenler arasında ilk sırada bankalara olan borçların son ödeme tarihi geçmesine rağmen yatırılmaması almaktadır. Borcun geç ödenmesi durumunda kredi notu olumsuz etkilenirken borcun yasal takip altına girmesi durumunda ise ne yazık ki kişinin kredi notu seviyesi kredi kullanamaz seviyeye kadar gerilemektedir. Yine kişinin yeni kredi kullanması ve kredi kartı limitinin dolması gibi kredi riskini yükselten durumlarda da kredi notu otomatik olarak düşürülmektedir.

Kredi Notum Ne Zaman Düzelir?

Kredi notunun düzelmesi için ilk yapılması gereken gecikmede bulunan borçlar varsa bu borçların hemen kapatılmasıdır. Yine hızlı şekilde kredi notunu yükseltmek isteyen kişilerin böyle bir imkanları bulunuyorsa bankaya olan kredi borcu ve kredi kartı borcu tutarlarının tümünü kapatmaları da kredi notu ortalamasının kısa sürede büyük bir hızla yükselmesini sağlayacaktır. Bunun haricinde alacağınız önlemler kredi notunun 3-6 ay içerisinde yükselmesini sağlayacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   Sms ile kredi notu öğrenme

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.