Kredi Notu Yükseltme Teknikleri

Borsa Ne İşe Yarar?

Kredi Notu Yükseltme Teknikleri ” ile rahatlıkla kredi notunuzu yükseltebilirsiniz.Kolay kredi kullanmak isteyen kişilerin yapmaları gereken ilk şey kredi notu ortalamalarını yüksek tutmak için gerekli adımları atmaktır. Günümüzde artık kredi notu ortalaması kişinin rahat kredi kullanmasından ziyade kullanabileceği kredi tutarı ve kullandığı kredi için uygulanacak olan kredi faiz oranının belirlenmesinde de belirleyici olarak kullanılmaktadır.

Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?

Ortalamanız için kullanabileceğiniz farklı pek çok yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemlerden bazıları uzun vadede kredi notu için olumlu bir sonuç elde etmenizi sağlarken bir kısmı ise kısa vadede hemen sonuç almanızı sağlar. Kredi notunu yükseltme teknikleri olarak önerilen taktikler ise şunlardır:

  • Bankada hesabınız bulunmuyor ise hemen bir banka hesabı açtırın. Hesabınız var ise bu durumda tüm mali işlemlerinizi bu hesap üzerinden gerçekleştirmeyi alışkanlık haline getirin. Yani maaşınız bu hesaba yatırılsın ve yine tüm düzenli ödemelerinizi bu hesap üzerinden otomatik ödeme talimatı vererek gerçekleştirin.
  • Kredi kartı kullanıyorsanız kredi kartı limitinizi sonuna kadar kullanın ve kredi kartı son ödeme tarihi içerisinde mutlaka toplam borcu ödeyin. Yani bankaya kredi kullanmaya ihtiyaç duyduğunuzu ama borcunuzu tam zamanında ödeyeceğinizi gösterin.
  • İmkanınız bulunuyor ise mevcut banka borçları ve kredi kartı borçlarınız varsa borcunuzu kapatın. Bu kredi risk limiti için azalmaya neden olacağı için otomatik olarak hemen kredi notunuzun yükselmesini sağlayacaktır.
  • Mutlaka kredi borcu, kredi kartı borcu ve kredili mevduat hesabı borcu gibi bankalara olan tüm borçlarınızı son ödeme tarihini geçirmeden ödeyin.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   Bayram Kredisi Kullanmak İçin Kredi Notu Kaç Olmalı?

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.