Kredi Notu Yüksek Olması

Kredi Notum Kaç Olmalı 2018 ?
Kredi Notum Kaç Olmalı 2018 ?

Gerek bankacılık işlemlerinden çok daha avantajlı koşullarda yararlanmayı sağlaması gerekse de kişinin mali itibarını göstermesi gibi pek çok nedene bağlı olarak kredi notu ortalaması artık çok daha büyük bir öneme sahiptir.

Bu nedenle kredi notunun mümkün olduğunca yüksek sınırda tutulması çok önemlidir. Bunun yanı sıra kredi notu yüksek olması durumunda kişinin çok daha düşük kredi faiz oranları ile kredi kullanmasına da izin verilmektedir.

Bireysel Kredi Notu Kaç Olmalı?

Kolay kredi onayı almak isteyen kişilerin ilk olarak kredi notu ortalamalarını belirli bir seviyeye çekmeleri gerekmektedir. İyi kredi notu ortalaması olarak kabul edilen kredi notu 1500 puan ve üzeri olan kişiler bankalardan kredi kullanma konusunda son derece şanslıdır.

Bireysel kredi notu ortalaması en az kredi notu 1200 puan ve üzerinde olmalıdır. Bu seviye en yüksek kredi notu puanı olan kredi notu 1900 puan seviyesine mümkün olduğunca yakın tutulmaya çalışılmalıdır.

Kredi Kullanmak İçin KKB Puanı Kaç Olmalı?

Kredi kullanmak isteyen kişilerin kredi kullanma şartları için aranılan kriterleri taşımaları gerekmektedir. Bunlardan biride kredi notu ortalamasıdır. Günümüzde bankalar artık kredi başvuru formu dolduran müşterilerini ilk olarak TC kimlik numarası üzerinden kredi notu sorgulaması yaparak değerlendirmeye almaktadır.

Kredi kullanmak için az riskli kredi notu ortalaması olarak ta bilinen kredi notu 1100 puan ve üzeri olmalıdır. Bu seviyenin altında kalan kişilerin ise ipotekli ihtiyaç kredisi ya da teminatlı kredi paketleri gibi paketlerle bile kredi onayı almaları son derece zordur.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   Kredi Puanım Yok, Ne Yapmalıyım?

 

 

 

 

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.