Kredi notu ücretsiz nasıl öğrenilir ?

Kredi notu ücretsiz nasıl öğrenilir ?

Kredi kullanmak isteyenlerin sıkça duymaya başladığı bir terim olan Kredi Notu pek çok kişi için hayatı bir yere sahip diyebiliriz.Eğer kredi notu puanınız yüksek ise bankalar üzerinden rahatlıkla kredi kullanabilirsiniz.Günümüzde kredi notu puanınızı etkileyen pek çok etmen bulunmaktadır bu kıstaslara bağlı olarak kredi notu puanınız düşebilir veya yükselebilir.

Kredi notu ücretsiz öğrenme işlemi için günümüzde pek çok yöntem bulunmaktadır.Ücretsiz kredi notu sorgulamak için bankalar üzerinden  kredi notu sorgulamasını rahatlıkla yapabilirsiniz.Bankalardan kredi başvurusu yaptığınızda bankalar sizin adınıza ücretsiz olarak kredi notu sorgulama işlemini yaparlar böylelikle sizlerde ücretsiz kredi notu sorgulama işlemi yapmış olursunuz

Bunlar dışında ayrıca kredi notu sorgulama işlemini ücretli olarak da kolaylıkla sorgulayabilirsiniz.Ücretli olarak kredi notu sorgulama işlemi içinde pek çok yöntem bulunmaktadır.

Findeks kredi notu sorgulama

Findeks kredi notu sorgulama

Findeks kredi notu sorgulama

En popüler kredi notu sorgulama çözümlerinden olan findeks ile findeks’in resmi sitesi üzerinden 7.5 tl karşılında güncel kredi notu sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Sms ile kredi notu öğrenme

Sms ile kredi notu öğrenme

Sms ile kredi notu sorgulama

En kolay kredi notu sorgulama yöntemlerinden birisi olan Sms ile kredi notu sorgulama işlemi ile dakikalar içersinde büyük bir rahatlıkla kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.Sms ile kredi notu hakkında daha detaylı bilgi için buradaki yazımızı okuyabilirsiniz.

Ayrıca günümüzde bazı bankalar siz kredi kullanmayacak olsanız bile kredi notu puanınızı ücretsiz olarak sorgulamaktadırlar.Aşağıdaki bankalar üzerinden ücretsiz kredi notu sorgulama işlemi yapabilirsiniz.

  • Halkbank
  • Yapı Kredi

Bu bankalar üzerinden ücretsiz kredi notu sorgulama işlemi yapabilirsiniz.Unutmayın kredi notunu etkileyen pek çok kıstas bulunmaktadır bu kıstasları belli başlı olarak gruplandırıcak olursak;

  • İlk defa kredi kullanımı %20
  • Kredi Kartı Ödeme Alışkanlığı %30
  • Kredi Kullanım Yoğunluğu %15
  • Mevcut Borç ve Hesap Durumu %25
  • Diğer Unsurlar %10

Yukardaki kıstasların birleşmesi sonucunda bankalar için önemli bir kıstas olan kredi notu ortaya çıkmaktadır.

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ