Kredi kullanmak için başvuruda bulunan kişilerin ilk yapmaları gereken kredi notu sorgulaması dır. Ancak kredi notunu öğrenme amacı ile yapılan bu işlem ücretlidir. Peki, ücretsiz kredi notu sorgulaması nasıl yapılır?

Bunun için kullanabileceğiniz farklı yöntemler bulunmaktadır. Bunlardan ilki Findeks kredi notu üzerinden yapılan ilk sorgulamalardır. Yapılan ilk kez kredi notu öğrenme işlemlerini Findeks ücretsiz kredi notu değerledirmesi olarak sonuçlandırmaktadır. Yani kredi notu sorgulaması tamamen ücretsiz bir şekilde yerine getirilmektedir. Bir başka yöntem ise internetten kredi notu sorgulaması yapılmasıdır.

Ancak ücretsiz kredi notu sorgulaması hizmetini sunduğunu iddia eden internet siteleri üzerinden hizmet alınması ne yazık ki doğru değildir. Özellikle de bu amaçla sizden istenen kişisel bilgilerin verilmesi hiç doğru değildir. Bu bilgiler bir süre sonra kötü amaçlı kişiler tarafından dolandırıcılık amacı ile kullanılabileceği için kesinlikle paylaşılmamalıdır.

Bedava kredi notunu öğrenmek isteyen kişilerin kullanabileceği en garanti yöntem cep telefonu operatörlerinin taksitli cep telefonu almak isteyen kişilere sunduğu kredi notunu öğrenme hizmetinden yararlanmaktır. Taksitle akıllı cep telefonu almak istiyorum diyerek kredi notunuzu sorgulatabilir ve ardından biraz daha düşünmek istediğinizi söyleyerek oradan ayrılmanız yeterli olacaktır.