Kredi Notu Olmayana Kredi

Borsa Ne İşe Yarar?

Kredi notu olmayan kişilerin kredi onayı almaları ne yazık ki son derece zordur. Bu kişilerin kredi onayı almak için ya kredi notu yükseltme teknikleri uygulayarak not ortalamalarını yükseltmeleri ya da altın teminatlı kredi gibi teminat gösterilen kredi paketlerini tercih etmeleri gerekir.

Kredi Notu İstemeyen Bankalar 

Bankaların tümü kredi başvurularını değerlendirirken müşterilerinin kredi notu ortalamasını dikkate almaktadır. Ancak bazı bankalar yüksek kredi notu ortalaması ararken bazı bankalar ise gelir tutarını dikkate alarak düşük kredi notuna kredi onayı verebilmektedir. Yani kredi notu aramayan bankalar bulunmadığı gibi sadece kolay kredi veren bankalar bulunmaktadır.

Düşük Kredi Notuna Kredi Veren Bankalar 

Özellikle de düzenlediği N Kolay Kredi kampanyası ile adından son dönemde oldukça fazla söz ettiren Aktif Bank şu anda en kolay kredi veren bankalar sıralamasında ilk sırada yer almaktadır. Buna ek olarak Odeabank ihtiyaç kredisi ve Finansbank kredi paketlerinde de son derece kolay onay verilebilmektedir.

Kesin Kredi Veren Bankalar 

Bankadan kesin olarak kredi onayı almak isteyen kişilerin öncelikle sağlam bir kredi başvuru prosedürü uygulaması gerekmektedir. Bunun için ilk dikkat edilmesi gereken konu kişinin kredi başvuru formu doldurmadan önce kredi notu sorgulaması yapmasıdır. Düşük kredi notuna kredi veren bankalar bulunduğu için kişinin bu not aralığında olduğunu belirlemesi durumunda kolay kredi veren bankalar üzerinden başvuruda bulunması gerekmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.