Kredi notunu öğrenmek isteyen kişilerin kullanabilecekleri 3 farklı sorgulama yöntemi bulunmaktadır. Bunlardan ilki Findeks internet sitesi üzerinden kredi notu sorgulaması yapmaktır.

Findeks Kredi Notu Sorgulama

Aynı zamanda kredi notu sisteminin kurucusu olan Findeks kredi notu sistemi üzerinden not sorgulaması yapılması mümkündür. Bunun için ücretsiz Findeks kredi notu üyeliği için başvuru formunu doldurmanız yeterlidir. Findeks internet sitesi üzerinden gerçekleştirebileceğiniz Findeks üyeliği için bankalara kayıtlı olan bir cep telefonu numarasına sahip olmanız gerekmektedir.

Bu numaraya doğrulama kodu gönderilecek olup bu kodu sisteme girmeniz durumunda üyelik başvurunuz onaylanacaktır. Ardından ücretsiz kredi notu sorgulaması için size sunulan bir kerelik hakkınızı kullanabilirsiniz. Sistemden kredi notu sorgulaması için ilgili ekrana girerek sorgulama yapma linkini tıklamanız yeterli olacaktır.

Kredi Notu Öğrenme 2018 - 2019

Kredi Notu Öğrenme 2018 – 2019

SMS İle Kredi Notu Öğrenme 

Kredi notu sorgulaması için SMS göndermek isteyen kişilerin mutlaka Turkcell ya da Vodafone hattına sahip cep telefonu kullanmaları gerekmektedir. Bu telefonun kısa mesaj bölümünden ilk olarak kimlik numaranızı 11 haneli olarak girip ardından bir boşluk bırakarak doğum yılınızı 4 haneli olarak yazıp 1122 numarasına göndermeleri yeterlidir. Bu mesaj sonucunda kredi notu ortalaması tarafınıza yine mesaj olarak gönderilecektir.

Ayrıca kredi notu üzerine aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz