Kredi notunu öğrenmek isteyen kişilerin uygulayabilecekleri yöntemlerden biri de kredi notu öğrenme SMS sorgulaması yapılmasıdır. Kredi notunun önemi kişinin sadece kredi kullanması konusunda olmayıp artık günümüzde evini kiraya vermek isteyen ev sahipleri bile evini kiralamak isteyen kişilerin kredi notu ortalamalarına göre karar vermektedir.

Bu nedenle kredi skoru ortalamasının yüksek tutulması her alanda çok önemlidir. Kişinin daha kolay kredi kullanmasının yanı sıra aynı zamanda daha yüksek tutarlı kredi kullanması da kredi notu ortalamasına bağlıdır. Kredi notunu yükseltmek için uygulanabilecek farklı pek çok taktik bulunmakla beraber bunlardan en etkilisi uzun vadede kredi borcu ve kredi kartı borcu ödemelerini mutlaka zamanında yapmalarıdır.

Çünkü güvenilir olan müşteriler bankaların her zaman borç vermek isteyecekleri kişilerdir. Zaten kredi notu ortalamasını en çok etkileyen veri kişinin bankalara olan ödemelerinin düzenidir. Bunun yanı sıra bankada bulunan nakit birikimler, kişinin sahip olduğu mal varlığı ve aylık belgelenebilir tutarı da kredi notunun belirlenmesinde etken olan önemli verilerdir.

SMS Kredi Notu Öğrenme 

Kredi notu öğrenme SMS kanalı ile yapılmak isteniyorsa Turkcell kredi notu sorgulama hizmetinden yararlanılması mümkündür. Bunun için Turkcell hatta sahip cep telefonunuzun kısa mesaj bölümünden kimlik numaranızı yazdıktan sonra bir boşluk bırakarak ardından 4 haneli olarak doğum yılınızı yazmanız ve ardından bu mesajı 1122 numarasına göndermeniz yeterli olacaktır. Turkcell kredi notu ücreti olarak hattınıza 9 lira ücret yansıtacaktır.