Kredi notunu öğrenmek için sunulan farklı bazı yöntemler bulunmakla beraber kredi notu sorgulaması SMS gönderilerek de yapılabilmektedir. SMS kredi notu öğrenme hizmetinden yararlanmak isteyen kişilerin ise ya Turkcell telefon hattı ya da Vodafone telefon hattı kullanmaları gerekmektedir. Çünkü Findeks kredi notu sistemi ile anlaşmalı olan telefon operatörleri sadece Turkcell ve Vodafone telefon operatörleridir.

Vodafone Kredi Notu Öğrenme

SMS ile kredi notu öğrenme desteği veren cep telefonu operatörleri arasında yer alan Vodafone bu sayede çok daha kolay bir şekilde not ortalamanıza ulaşmanızı sağlamaktadır. Findeks kredi notu sorgulaması yapmak isteyen kişilerin Vodafone hattına sahip cep telefonlarının kısa mesaj bölümüne 11 haneden oluşan T.C. kimlik numaralarını yazdıktan sonra bir boşluk bırakarak 1981 gibi doğum yıllarını 4 haneli yazıp oluşturdukları bu kısa mesajı 1122 numarasına SMS olarak göndermeleri yeterli olacaktır.

Vodafone Findeks Kredi Notu 

Atacağınız bu mesaj sonrasında kredi notu sorgulaması yapılarak Findeks kredi notu sonucunuz tarafınıza yine bu numara üzerinden kısa mesaj olarak iletilecektir. Kredi notu öğrenme SMS kanalı ile yapılıyorsa bu durumda kredi notu sorgulama ücreti olarak cep telefonu faturanıza 9 lira kredi notu ücreti yansıtılacaktır. Kontörlü hat kullanıcılarının da kontör tutarlarından 9 lira bir düşüş meydana gelir.

Kredi Notu Kaç Olmalı?

Kredi notu sorgulaması yapan kişilerin ilk merak ettikleri konu kredi notu seviyelerinin bankalar için yeterli olup olmadığıdır. Banka için yüksek kredi notu ortalamasından söz edilebilmesi için kredi notu 1500 puan ve üzerinde olmalıdır. Ancak günümüzde bankalar daha fazla faiz geliri elde edebilmenin peşinde koştukları için kredi notu 1200 puan ve üzerinde olan kişilere de kredi onayı verebilmektedir.