Türkiye’nin ilk özel bankalarından biri olan ve temelleri Atatürk tarafından atıldığı için Türk bankacılığında farklı bir yere sahip olan İş Bankası gelişerek büyümeye devam ediyor. Kredi paketlerinde müşterilerine sunduğu geniş seçenek ağı sayesinde farklı kesimlere hitap eden İş Bankası kredi başvurularını değerlendirirken de kredi notu ortalaması verilerinden yararlanıyor.

İş Bankası Kredi Notu Öğrenme 

Müşterilerine kredi notu sorgulaması hizmeti veren İş Bankası “kredi notumu öğrenmek istiyorum” diyen müşterilerine internetten kredi notu sorgulaması yapma hakkı tanımaktadır.

İş Bankası Kredi Notu Nasıl Öğrenilir?

Kredi notu sorgulaması için yapmanız gereken tek şey bankanın internet şubesi üzerinden hesabınıza giriş yapmaktır. İş Bankası internet şubesi üzerinden şifre ve kimlik numarası bilgilerinizi girerek yapabileceğiniz bu sorgulama işleminde Findeks risk raporu verilerinize erişmeniz sağlanır.

Kredi notlu risk raporu olarak ta bilinen bu rapor sonucunda kredi notunuzu öğrenir ve buna göre işlemlerinize devam etmeniz sağlanır. İş Bankası kredi notu öğrenme işleminizin ardından öğreneceğiniz notunuza göre kredi başvurunuzu şekillendirmeniz kredi onayı almanız açısından çok önemlidir.

Ayrıca Kredi Notu Öğrenme üzerine makalemizi okuyarak kredi notu sorgulama ve öğrenme üzerine daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.