Türkiye’nin ilk özel bankalarından biri olan ve temelleri Atatürk tarafından atıldığı için Türk bankacılığında farklı bir yere sahip olan İş Bankası gelişerek büyümeye devam ediyor. Kredi paketlerinde müşterilerine sunduğu geniş seçenek ağı sayesinde farklı kesimlere hitap eden İş Bankası kredi başvurularını değerlendirirken de kredi notu ortalaması verilerinden yararlanıyor.

İş Bankası Kredi Notu Öğrenme 

Müşterilerine kredi notu sorgulaması hizmeti veren İş Bankası “kredi notumu öğrenmek istiyorum” diyen müşterilerine internetten kredi notu sorgulaması yapma hakkı tanımaktadır.

Kredi Notu Öğrenme Ücretsiz İş Bankası

Eğer İş Bankası üzerinden kredi kullanmak isterseniz ve daha önce bankadan kredi alımı gerçekleştirmemişseniz sizin kredi notunuzu sorgulatacaklardır. Krediniz onaylandıktan sonra ve red olursa banka ile iletişime geçerek kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Ancak her kredi başvuru reddinde puanınız düşeceği için tavsiyemiz Findeks üzerinden yaklaşık 8 TL gibi bir ücret ödemesi yaparak sorgulama yapmanızdır. Bu şekilde hem puanızın düşme riski kalkacak hem de daha hızlı bilgi alabileceksiniz.

İş Bankası kredi notu sorgulama işlemini yine müşteri hizmetleri ile yapmanız mümkün. Ancak tüm bankaların Findeks adlı kuruluşun yaptığı puanlamayı baz aldığını belirtelim. Yani başka bir bankadan öğreneceğiniz kredi notu İş Bankası’nda da geçerli olacak diyebiliriz.

İş Bankası Kredi Notu Sorgulama

Kredi notu sorgulaması için yapmanız gereken tek şey bankanın internet şubesi üzerinden hesabınıza giriş yapmaktır. İş Bankası internet şubesi üzerinden şifre ve kimlik numarası bilgilerinizi girerek yapabileceğiniz bu sorgulama işleminde Findeks risk raporu verilerinize erişmeniz sağlanır.

Kredi notlu risk raporu olarak ta bilinen bu rapor sonucunda kredi notunuzu öğrenir ve buna göre işlemlerinize devam etmeniz sağlanır. İş Bankası kredi notu öğrenme işleminizin ardından öğreneceğiniz notunuza göre kredi başvurunuzu şekillendirmeniz kredi onayı almanız açısından çok önemlidir.

Ayrıca Kredi Notu Öğrenme üzerine makalemizi okuyarak kredi notu sorgulama ve öğrenme üzerine daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.