Kredi notunu öğrenmek için kullanabileceğiniz bir diğer yöntemde bankalardan kredi notu sorgulaması yapmaktır. Bu alanda hizmet veren bankalardan biride Garanti Bankasıdır. Garanti Bankası kredi notu öğrenme hizmetinden yararlanmak isteyen müşterilerine bu hizmeti sadece Garanti İnternet Şubesi üzerinden vermektedir.

Garanti Kredi Notu Öğren 

Kredi notu sistemi bilindiği üzere bankaların ortak girişimleri sonucu kurulan Findeks üzerinden verilen bir hizmettir. Findeks kredi notu sisteminin kurucu üyeleri arasında yer alan Garanti Bankası müşterilerine kredi notu sorgulama hizmeti de vermektedir. Bunun için Garanti Bankası internet şubesi üzerinden hesabınıza giriş yapmanız gerekir. Garanti internet şubesi kullanıcısı olmayan kişilerin ilk olarak Garanti Bankası internet şubesi şifresi bilgilerini edinmeleri gerekir. Bunun ardından hesabınıza giriş yaparak krediler bölümünden kredi notu linkini tıklamaları yeterli olacaktır.

Garanti Kredi Notu Kaç Olmalı?

Diğer bankalar gibi Garanti Bankası da kredi notunu öğrenmek isteyen müşterilerinin belirli bir kredi notu ortalamasına sahip olmalarını istemektedir. Kolay kredi veren bankalar arasında yer alan Garanti Bankası kredi onayı için müşterilerinin kredi notu ortalamalarının en az orta riskli kredi notu seviyesinde yer almasını istemektedir. Maaşları ile orantılı olarak kişinin yaptığı kredi başvurularında banka kredi notu 1200 puan ve üzerinde olan kişilere kredi onayı verebilmektedir.