Kredi notu sorgulama hizmeti veren bankalar arasında yer alan Garanti Bankası kredi notu sorgulama hizmeti için son derece geniş bir seçenek yelpazesi sağlamaktadır.

Garanti Bankası şubeleri üzerinden kredi notu sorgulama hizmeti sunulmakla beraber bu bankanın şubelerinde son derece kalabalık bir müşteri yoğunluğunun bulunması bu hizmeti şubelerden alınmasını zorlaştırmaktadır.

Garanti Bankası Kredi Notu Sorgulama 

Şubeden kredi notu sorgulama hizmeti almak isteyen kişilerin kimlik belgeleri ile kendilerine en yakın Garanti Bankası şubesini ziyaret etmeleri yeterli olacaktır.

Garanti Bankası internet şubesi kullanıcıları ise şifre bilgilerini bilmeleri durumunda internetten kredi notu öğrenme işlemini gerçekleştirebilmektedir. İnternet şubesi bilgileriniz ile sisteme giriş yaptıktan sonra krediler kategorisinde yer alan kredi notu sorgulama butonuna basmanız durumunda kredi notu ortalamanız tarafınıza iletilecektir.

Buna ek olarak Garanti Bankası bankamatikleri üzerinden de krediler bölümüne giriş yaparak not ortalamanızı öğrenebileceğiniz kredi risk raporu verileriniz sizinle paylaşılacaktır.

Düşük Kredi Notu İle Kredi 

Yaptığınız sorgulama sonucunda kredi notu 1200 ve altında çıkması durumunda ne yazık ki bankalardan kredi onayı almanız biraz daha zor olacaktır. Banka bunun için genelde altın teminatlı ihtiyaç kredisi gibi kredi kullanmak istiyorum diyen müşterisinin sunabileceği ek bir teminat talep etmekte ve kendisini garanti altına almaya çalışmaktadır.