Kredi notunu öğrenmek isteyen kişilerin yararlanabilecekleri bankalardan biri de Garanti Bankasıdır. Garanti Bankası kredi notu öğrenme hizmetinden yararlanmak isteyen kişilerin tek yapmaları gereken Garanti Bankası internet şubesi hesaplarına giriş yapmaktır. Yani kredi notu öğrenme Garanti Bankası üzerinden yapılacaksa mutlaka kişinin Garanti Bankası internet şubesi müşterisi olmaları gerekmektedir.

İnternet şubesine giriş yaptıktan sonra başvurular kategorisini seçmeniz halinde kredi notunuzu öğrenebileceğiniz alana geçiş yapabilirsiniz. Buradan KKB raporları butonunu tıklamanız durumunda başvurunuz banka tarafından alınır ve 6 aylık süre boyunca raporlarınıza ulaşmanıza izin verilir. Bu rapor ekranında bankalara olan toplam borç tutarınızı, kredileriniz ve kredi kartlarınız var ise bunların ödeme düzeninizi, kredi toplam limit bilgileri gibi pek çok bilgiye ulaşabilirsiniz.

Garanti Bankası en doğru ve güncel verilere ulaştığı için sizi de en iyi şekilde bilgilendirecek ve kredi başvurunuzdan önce bankaların size yaklaşımlarını öğrenmenizi sağlayacaktır. Burada önemli olan bankanın kredi notunu müşterisine vererek hem kredi kullanıp kullanamayacağını göstermesi hem de ne kadarlık kredi başvurusunda bulunursa kredi onayı alabileceğini bildirmesidir.