Kredi notunuzu öğrenmek için kullanabileceğiniz farklı pek çok yöntem bulunmakta olup genelde bu hizmet son derece kolay bir şekilde sunulmaktadır. Kredi notumu öğrenmek istiyorum diyen kişilerin kullanacakları yöntemleri belirlerken bu ücretler için talep edilen tutarları da göz önünde bulundurmaları gerekir. Peki, kredi notu nereden öğrenilir?

Findeks Kredi Notu Öğrenme 

Kredi Kayıt Bürosu tarafından hayata geçirilen Findeks Kredi Notu sitesi kullanabileceğiniz en doğru kaynaktır. Sadece birkaç dakikanızı ayırarak üye olmanız durumunda site üzerinden aynı zamanda sunulan Findeks kredi notu öğrenme ücretsiz hizmetinden de yararlanmanız mümkündür. Siteye üye olmak için birkaç dakikanızı ayırarak sizden istenilen bilgileri eksiksiz bir şekilde girmeniz yeterli olacaktır.

Yine siteye girmek için mutlaka bir cep telefonu sahibi olmanız gerekir. Çünkü Findeks şifre işlemleri için yeni geçilen sistemde tek seferlik kullanıcı doğrulama şifreleri yollamakta bunu da sisteme kayıtlı olan cep telefonu numarası üzerinden yapmaktadır. Sisteme üye olduktan sonra giriş yaptıktan sonra gerçekleştireceğiniz ilk kredi notu öğrenme işlemi sistem tarafından tamamen ücretsiz olarak yerine getirilmektedir. Ancak daha sonra gerçekleştirilecek olan sorgulamalar ücretlidir.

Banka Kredi Notu Öğrenme 

Bankaların internet şube hizmetini kullanan kişilerin internet şubesine giriş yaptıktan sonra açılan ekran üzerinden krediler menüsünde kredi notu sorgulaması işlemlerini gerçekleştirmeleri mümkündür. Kredi notu sorgulaması internet şubesinin yanı sıra bankaların internet sitesi üzerinden ulaşabileceğiniz kredi notu sorgulama menüleri üzerinden de gerçekleştirilebilmektedir.

SMS İle Kredi Notu Sorgulama 

Kredi notunuzu öğrenmek için kullanabileceğiniz yöntemlerden biri de SMS kredi notu sorgulaması hizmetidir. Bu hizmetten yararlanmak isteyen kişilerin Avea ya da Turkcell cep telefonu hattına sahip olmaları gerekmektedir. Turkcell kredi notu sorgulaması ve Avea kredi notu sorgulaması için T.C. kimlik numarasının ardından doğum yılının yazılarak 1122 numarasına SMS gönderilmesi yeterlidir.

Kredi Notu Sorgulama Ücreti

Findeks kredi notu sorgulama ücreti kendi sitesi üzerinden sorgulama yapılması durumunda 4.50 lira olarak tahsil edilen ücret kredi notu öğrenme SMS kanalı ile yapılırsa 9 lira olarak ücretlendirilmektedir. Düzenli olarak kredi notu sorgulaması yapmak isteyen kişilere yönelik olarak Findeks kredi notu paketleri de bulunmakta olup çoklu sorgulamalar için fiyat indirimine gidilmektedir.