Kredi Notu Ne Kadar Zamanda Yükselir?

Borsa Ne İşe Yarar?

Kredi notunu yükseltmek isteyenlerin en çok sorduğu sorulardan biri kredi notunun ne kadar zamanda yükseldiğidir. Kredi notunuzun ne kadar zamanda yükseldiğini öğrenmek için yazımızı okuyun.

Kredi notu düşük olan kişilerin, kredi notlarını yükseltmedikleri sürece bankalardan kredi alabilmeleri oldukça zordur. Özellikle kredi notu Türkiye ortalamasının çok altında olanlar kredi notlarını yükseltmek için bir süre beklemeli ve bu süre içinde de kredi notlarını doğru yöntemlerle yükseltmeye çalışmalıdırlar.

Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?

Kredi notu düşük olan kişiler kredi notlarını yükseltmek için çok çalışmalıdırlar. Bu çalışma sırasında doğru yöntemleri uygulayarak sonuç almayı beklemelidirler. Kredi notu düşük olan kişiler az riskli, orta riskli ve çok riskli şekilde gruplandırılmaktadırlar. Riskli müşteri kategorisine giren kişiler, risk düzeylerine göre belirli bir süre boyunca kredi notunu yükseltmek için çalışmalıdırlar. Bu süre kredi notunun ne kadar düşük olduğuna bağlı olarak değişmektedir.

Kredi notu yükseltme yöntemleri çok önemlidir ve uygulanması gereken yöntemlerdir. Bu yöntemleri bilmeniz ve uygulamanız ayrıca bunların sonuçlarını görmek için de sabırlı olmanız şarttır. Bu nedenle öncelikle kredi notunuzu yükseltmek konusunda kararlı olmanız gerekir. Çünkü kredi notu hemen bir ay içinde yükselmez. Gerekli yöntemleri uyguladıktan sonra kredi notunuzun bu eylemlerinize tepki vermesi için bir süre beklemeniz şarttır.

Kredi Notumun Yükselmesi İçin Ne Kadar Beklemem Gerekir?

Kredi notunuzun yükselmesi için beklemeniz gereken süre orta ile uzun vade arasında değişmektedir. Kredi notunuz zaten yüksekse ve amacınız kredi notunuzu biraz daha yükseltmekse bu durumda beklemeniz gereken süre kısalacaktır. Örneğin, kredi notunuz 1800 ilse ve siz bunu 1900 yapmak istiyorsanız gerekli yöntemleri uyguladıktan sonra bir ay ya da bir buçuk ay beklemeniz yeterli olabilir. Eğer kredi notunuz çok düşükse beklemeniz gereken süre kredi notu yükseltme yöntemlerini uyguladıktan sonra en az üç ay olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   Finansbank Kredi Notu Öğrenme

Kredi notunuzun yükselmesi için belirli yöntemleri uygulamanız şarttır. Eğer bu yöntemleri bilmiyorsanız ve işi uzmanına bırakmak istiyorsanız Findeks Not Danışmanım hizmeti alabilirsiniz. Findeks not danışmanım hizmeti ücretli bir hizmettir. Bunu almak için Findeks platformuna kayıt olmanız ve sonra hizmetin ücretini ödemeniz şarttır. Müsait olduğunuz ve aranmak istediğiniz saatleri belirttiğinizde Findeks uzman not danışmanları sizi arayacak ve size danışmanlık hizmeti verecektir.

Kredi Notu Yükseltme Yöntemleri

Kredi Kartı Ekstre Ödemelerinizi Düzenlemek

Kredi kartı ekstrelerinizi düzenli olarak ödemeniz kredi notunuzun yükselmesini sağlar. Kredi notunuzun yükselmesi için en az üç ay boyunca bu kredi kartınızın limitini sonuna kadar kullanmanız ve gelen ekstre borcunun tamamını ödemeniz gerekir. Bunu yaptığınızda kredi notunuz olumlu tepki verecektir.

Borçlarınızı Kapatmak ve Otomatik Ödeme Talimatı Vermek

Kredi notunuzun yükselmesi için geciktirdiğiniz tüm borçlarınızı ödemeniz şarttır. Ayrıca vadesiz hesabınızdan otomatik öde

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.