Bankalarda kredi kullanacağınız zaman sizin kredi notunuza bakarak değerlendirme yapmaktadır.Kredi notunuz bankalar için önemli bir kıstasdır.Kredi notunuz düşük olması halinde bankalarda kredi kullanma ihtimaliniz o kadar düşük olacaktır.Geçmiş zamanlarda kullanmış olduğunuz kredilerde zamanında ödeyemem, hacize düşme gibi durumların olması kredi notunu olumsuz etkileyen faktörler arasında diyebiliriz.

Kredi Notu Nasıl Yükseltilir ?

Kredi notu yükseltmenin birden fazla yöntemi bulunmaktadır.Eğer geçmiş zamanlardan var olan kredi borçlarınız varsa bunları kapatarak kredi notunuzu yükseltebilirsiniz veya ödenmemiş olan faturalarınız da kredi notunuza olumsuz etki eden faktörlerdendir diyebiliriz.Bankalar kredi notunuzu değerlendirirken daha çok finansal hareketlerinizi göz önünde bulundurarak kredi notunu yükseltip düşürebilmektedir.Bu sebeple finansal alanda yaptığınız her kötü işlem kredi notunuzu olumsuz yönde etkileyecektir.Kredi notunuz ne kadar düşük olursa kredi kullanma ihtimaliniz o kadar düşük olacaktır.

En Hızlı Şekilde Kredi Notunuzu Aşağıdaki Şekilde Yükseltebilirsiniz;

1.Var olan kredi kartı veya banka borçlarınızdan kurtulun ;

Eğer bankalara kredi veya kredi kartı borcunuz varsa bunlardan kurtulmanız kredi notunuzun hızlı bir şekilde yükselmesine sebep olacaktır.

2.Elinizdeki nakitleri bankaya yatırın ve tüm alışverişlerinizi kartla yapın.

Eğer banka üzerinde nakit tutarınız yüksek olursa banka üzerindeki puanınız artı değer alacaktır bunun yanı sıra işlemlerinizde sürekli kredi kartı kullanmanız ve bunların ödemesini zamanında yapmanız durumunda bankalar gözünde puanınızı hızlı bir şekilde yükseltecektir.

3.Sık sık kredi kullanarak geri ödemesini yapınız.

Bankalar üzerinde kredi kullanmanız ve en önemlisi krediler tutarlarını aylık düzenli ödemeniz kredi notunuzu hızlı bir şekilde yükselmesine sebep olacaktır.