Kredi kullanmak için kredi başvuru formu dolduran kişilerin bankalar ilk olarak kredi notu ortalamalarını değerlendirmeye almaktadır. Yani “kredi kullanmak istiyorum” diyen kişilerin mutlaka belirli bir kredi notu ortalamasına sahip olmaları gerekir. Peki, kredi kullanmak için kredi notu kaç olmalıdır?

KKB Kredi Notu Kaç Olmalı?

Kredi kullanmak isteyen kişilerin kredi onayı almak için kredi notu ortalamalarının en azından kredi kullanabilir seviye olarak kabul edilen az riskli kredi notu ortalaması seviyesinde bulunması gerekir.

Bu da sarı kredi notu olarak ta bilinen kredi notu 1300 puan ve üzeri olarak kabul edilir. İyi kredi notu seviyesi ise kredi notu 1500 puan ve üzeridir. Çok iyi kredi notu ortalaması olarak anılan yeşil kredi notu ortalaması ise kredi notu 1700 ve 1900 puan aralığıdır. Yani en yüksek kredi notu puanı olarak 1900 puan sınır uygulanmaktadır.

Düşük Kredi Notuna Kredi 

Kişinin kredi notunun düşük olması ne yazık ki her zaman için bankalardan kredi kullanırken daha dikkatli olması gerektiği anlamına gelir. Aksi halde kredi onayı almaları son derece zor olur.

Düşük kredi notu ile kredi kullanmak isteyen kişilerin mutlaka kolay kredi veren bankalar üzerinden kredi başvuru formu doldurmaları gerekmektedir. Yine maaşa göre kredi hesaplaması yapılarak aylık belgelenebilir gelir toplamı ile orantılı olan bir kredi başvurusunda bulunması kredi onayı alınmasını kolaylaştıracaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.