Kredi Notu Kaç Ayda Yükselir / Düzelir?

Borsa Ne İşe Yarar?

Kredi notu ortalaması sürekli olarak değişen verilere bağlı olarak hesaplandığı için sürekli olarak güncellenmektedir. Yaşanan olumsuzluklar nedeni ile düşen kredi notu ortalaması uygulanacak olan kredi notu yükseltme taktikleri ile kısa sürede toplanabilir. Peki kredi notu kaç ayda yükselir / düzelir?

Kredi Notu Yükseltme 

Kredi notunu yükseltmek isteyen kişilerin bazı hususlara dikkat etmeleri yeterlidir. Bunlardan en önemlisi kişinin bankalara ödeme düzenine dikkat etmeleridir. Borcunu düzenli olarak ödeyen kişilerin kredi notu ortalaması daha yüksek olurken borcunu ödeme konusunda sıkıntı yaşayan kişilerin ise not ortalamaları düşürülmektedir.

Kredi notunu yükseltmek isteyen kişilerin kullanabilecekleri bir diğer yöntem ise mümkünse bankalara olan borçların kapatılmasıdır. Kredili mevduat hesabı ve kredi kartı borcu gibi borçları olan kişilerin bu borçları kapatmaları durumunda kredi notu ortalamaları kısa sürede yükselecektir.

Kredi Notu Kaç Ayda Yükselir?

Findeks internet sitesi üzerinden artık bilgilerin günlük olarak güncellenmesi sayesinde kredi notu verileri günlük olarak bile düzeltilebilmektedir. Ancak başka finans kaynaklarından alınan verilerin işlenmesi bazen 30 iş gününe kadar uzayabilmektedir. Bu durumda da kredi notunun düzelmesi için en geç 1 aylık süre yeterli olmaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   Kredi Notu Düşük Olan Nasıl Kredi Alır?

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.