Kredi Notu İstemeyen Bankalar

Borsa Ne İşe Yarar?

Bankaların istisnasız tümü kredi başvuru formu dolduran müşterilerinin başvurularını incelerken ilk olarak kredi notu ortalaması verisini değerlendirmeye almaktadır. Günümüzde pek çok kişi tarafından duyulan kredi notu istemeyen bankalar aslında kredi notu ortalamasını sorgulayan ancak düşük kredi notu ortalamasına da kredi onayı verebilen bankalardır.

En Kolay Kredi Veren Bankalar 

Kredi notu 1200 ve altında olan kişilerin kredi onayı almaları ne yazık ki çok daha zordur. Bu nedenle düşük kredi notu ortalaması olan kişilerin kredi başvurusunda bulunurken onay alabilmek adına daha dikkatli olunması gerekmektedir. Bazı bankalar daha kolay kredi onayı verirken bazı bankalarda kredi onayı için daha yüksek kredi not aralığı talep edilmektedir.

Düşük Kredi Notuna Kredi Veren Bankalar 

Düşük kredi notuna kredi veren banka sıralamasında ilk sıraları Odeabank, ING Bank, Finansbank ve Aktif Bank yer almaktadır. Özellikle de Aktif Bank N Kolay Kredi paketinde diğer bankalardan kredi onayı alamayan pek çok kişinin kredi kullanımına onay verilmektedir.

Kredi Notu Olmayana Kredi 

Sıfır kredi notu ortalaması olan kişilerin kredi onayı almaları ne yazık ki mümkün değildir. Kişinin kredi notu olmazsa değerlendirmeye alınacak bir verisinin olmaması nedeni ile banka kredi reddi kararı vermektedir. Bu nedenle kişinin ilk olarak kredi notunu yükseltme teknikleri uygulaması ve kredi kullanabilir seviyeye çıktıktan sonra kredi başvuru formu doldurması gerekir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   İkinci El Taşıt Kredisinde Yaş Sınırı

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.