Kredi Notu Hesaplama için pek çok farklı yol bulunmaktadır.Bugünkü konumuzda sizlere Kredi Notu Hesaplama yöntemlerini anlatıcaz.Kredi notu bilindiği üzere kredi kullanmak üzere bankalara başvuru yaptığınızda  bankaların ilk kıstas olarak kabul ettiği değerdir.En kredi notunuz yüksek ise bankalardan rahatlıkla kredi kullanabilirsiniz.

Kredi Notu Hesaplama

Kredi Notu Hesaplama İşlemi

Kredi Notu Hesaplama işleminde pek çok kıstas ön plana çıkmaktadır.Gerek önceden kullanmış olduğunuz krediler, gerekse finansal işlemleriniz hatta fatura ödeme zamanlarınız bile kredi notunuza iyi veya kötü yönde etki edebilmektedirler.Zamanında ödenmeyen krediler, ödeme tarihi geçirilen faturalar kredi notunuzun düşmesi için önemli birer etmendir.

Kredi notunuz düşükse yükseltmek için bankalar üzerinden sık sık finansal işlem yapmanız ve bankalara veya devlet kurumlarına var olan borçlarınızı kapatmanız  gerekmektedir, kredi notu hesaplama yani güncellenme işlemleri ayda 1 defa yapılmaktadır.

Kredi notunu hızlı yükseltme

Kredi Notu Hesaplama ve Kredi Notunuzu Hızlı Yükseltme

Kredi notunu hızlı yükseltme için şu adımlarını yapmanız gereklidir:

  • Var olan kredi borçlarınızı kapatınız.
  • Adınıza çıkmış olan faturalarınızı zamanında ödeyiniz.
  • Bankalar üzerinde finansal işlemler yapınız
  • Bankalarında düşük miktarda olsa kredi kullanıp hızlı bir şekilde geri ödemesini yapınız

Yukardaki işlemleri yaparak hızlı bir şekilde kredi notunuzu yükseltebilir ve bankalar üzerinden rahatlıkla kredi kullanabilirsiniz aslında bu sayılan etmenler aynı zamanıda kredi notu hesapla işlemleri içinde bir kıstas olarak kabul edilmektedir.

Kredi notu hesaplama ile sizlerde sahip olduğunuz kredi notunu öğrenebilirsiniz.Kredi notu günümüzde bankalardan kredi kullanmak isteyenler için önemli bir husustur.Kredi notunuz ne kadar yüksek olursa kredi kullanma ihtimaliniz de  o kadar yüksek olur.

Finansal yapmış olduğunuz her işlem kredi notunuzu önemli düzeyde etkilemektedir.Bu yüzden yapmış olduğunuz tüm finansal işlemler kredi notunuz için önemli bir yere sahiptir. Kredi notu hesaplama işlemi için öncelikle son dönemlerde yapmış olduğunuz finansal işlemleri bir yere not alınız.

Kredi Notu Hesaplama Hakkında

Kredi kullanım geciktirmiş veya ödememiş her fatura kredi notunuz için eksi puandır.Bunlar dışında yüksek meblalı ve erken ödeme yapmış olduğunuz krediler ise kredi notunuz için artı puandır.Bunlar dışında kredi notunuzu etkileyen yüzlerce finansal faktör bulunmaktadır.

Gelir Durumunuz da kredi notunu etkileyen önemli faktörlerden birisidir diyebiliriz.Gelir durumunuz eğer düzenli rutin bir şekilde artış gösteriyorsa buna paralel olarak kredi notunuzda yükseliş gösterecektir.Gelir durumunuz ne kadar yüksek olursa kredi notunuzda, kredi kullanma olasılığınız o kadar yüksek olacaktır.

Kredi Notu Neye Göre Hesaplanıyor?

Ayrıca kredi notunu etkileyen bir başka önemli faktörde çalıştığınız mesleğiniz ve ne kadar süredir çalıştığınız eğer uzun süredir aynı işte çalışıyorsanız düzenli bir sigorta dönemine sahip olduğunuzdan dolayı bankalardan olumlu not alırsınız böylece yüksek bir kredi notuna sahip olursunuz.