Günümüzde kredi notunun düşük olması ne yazık ki kredi kullanılamaması anlamına geliyor. Bu nedenle kredi kullanmak istiyorum diyen kişilerin mutlaka kredi skoru ortalamalarını yükseltmeleri gerekiyor. Peki, kredi notu en hızlı nasıl yükseltilir?

Hızlı kredi notu yükseltme önerileri arasında ilk sırada var olan kredi borçlarının kapatılması yer alır. Kredi kartı borcu ve kredi borcu olan kişilerin kredi riskleri yükseldiği için otomatik olarak kredi notu düşürülmektedir. Bu nedenle var olan borçların mümkün olduğunca azaltılması kişinin üzerindeki kredi riskini azaltacağı için olumlu katkı sağlayacaktır.

Buna ek olarak hızlı bir şekilde kredi notu yükseltme isteği taşıyan kişilerin kullanabilecekleri bir diğer yöntem ise kredi kartı limitlerini sonuna kadar kullanıp ardından kredi kartı borcu ödeme tarihi geldiği zaman borcun tamamını ödemektir. 3 defa bu işlemi tekrarlarsanız yani üst üste 3 ay boyunca kredi kartı limitinizi tam olarak kullandıktan sonra borcun tamamını öderseniz bankanız ilk kredi notu güncellemesi işleminde kredi notu ortalamanızı yükseltecektir. Burada önemli olan bankaya “ben borcuna sadık bir müşteriyim” imajını çizebilmektir.