Özellikle de yakın zamanda kredi kullanmak isteyen kişiler için kredi notunu kısa sürede yükseltmek çok daha önemlidir. Kredi notunu yükseltmek için aşağıda yazılı adımları uygulamanız yeterli olacaktır.

  • Kredi notunu en kısa sürede yükseltecek en etkili adım kesinlikle bulunan kredi borcu ya da kredi kartı borçlarınız varsa bunları ödemektir. Kişinin borçlanma riski düştüğü anda otomatik olarak kredi notu yükselir.
  • Kredi notunu yükseltmek için kredi kartı limiti kadar harcama yapın ve daha sonra kredi kartı son ödeme tarihi geçmeden yatırın. Bunu 3 ay üst üste tekrarlayın. Bu durumda kredi notunuz yüksek harcama yaparak borcunuzu tamamen kapattığınız için yükselecektir.
  • Bankadan vadesiz hesap açın ve tüm nakit işlemlerinizi bu hesap üzerinden geçirin. Yani yaptığınız ödemeleri hesaptan havale yaparak gerçekleştirin. Tüm faturalarınız için hesaptan ödeme talimatı vererek yine hesabınız üzerinden ödeyin. Ancak ödemelerde kesinlikle son ödeme tarihini geçirmeyin.
  • Aylık gelir tutarınızı yükseltmeye çalışın. Banka hesabınıza nakit yatırın bir kaç gün sonra bu tutardan daha az miktarda para çekin. Yani hesabınızda düzenli bir nakit giriş çıkışı olmasını sağlayın.