Bankaların kredi başvurularını değerlendirme sürecinde önem verdikleri en önemli kriter kredi notu ortalamasıdır. Bankalardan kredili ürün kullanan kişilerin bu ürünleri kullanma alışkanlıkları ve ödeme düzenleri gibi farklı pek çok kritere bağlı olarak belirlenen performans ortalaması olarak kabul edilen kredi notu ortalaması artık farklı pek çok sektörde de dikkate alınmaktadır. Peki, kredi notu düşükse nasıl kredi çekilir?

Kredi Notu Düşüklere Kredi 2017

Kredi notunun düşük olması durumunda kişinin kredi onayı alma ihtimali düşsede yine de bir şansı bulunmaktadır. Burada önemli olan kişinin kredi başvuru sürecini başarılı bir şekilde yönetebilmesidir.

Düşük kredi notuna kredi veren bankalar bulunmakta olup kredi onayı ihtimalini yükseltmek için kişinin mutlaka kolay kredi veren bankalar üzerinden başvuruda bulunması gerekmektedir. Bu sayede kredi onayı alma şansını yükseltecektir. Bazı bankalar kredi notu 1200 puan olan kişiye dahi kredi reddi kararı verirken en kolay kredi veren banka ise kredi notu 800 puan olan kişilere ipotekli ihtiyaç kredisi onayı verebilmektedir.

Kredi Notu Düşük Olana Kredi Veren Bankalar 

Kredi notu düşük olmasına rağmen kredi veren bankalar bulunmakta olup bu bankalar arasında en çok öne çıkanı Aktif Bank N Kolay Kredi paketidir. Zaten kredi paketinin adı düşük kredi notuna kredi kampanyası olup banka kredi notu düşük olmasına rağmen aylık düzenli bir geliri bulunan ve maaşa göre kredi hesaplaması yapan müşterilerinin başvurularını kabul etmektedir.

Buna ek olarak Finansbank kredi başvurularında da müşterilerine kolay kredi onayı verebilmektedir. Bunun nedeni bu bankanın diğer bankalara oranla daha yüksek kredi faiz oranları uygulaması ve yüksek kazanç sağladığı için risk almayı tercih etmesidir.