Kredi notunun düşük olması ne yazık ki kişinin daha zor kredi onayı alması anlamına gelmektedir. Bu nedenle kredi başvuru formu doldurmadan önce mutlaka kişinin kredi notu sorgulaması yaparak notunu öğrenmesi ve bu not ortalamasına göre başvurusunu şekillendirmesi gerekir.

Yapılan bu sorgulama sonucunda düşük kredi notu ortalaması çıkıyorsa bu durumda uygulayabileceğiniz farklı yöntemler bulunmaktadır. Bunlardan ilki kolay kredi veren bankala arasından seçimde bulanarak başvuru yapmanızdır. Ancak en kolay kredi veren bankalar bile olsa belirli bir puanın altına kredi onayı çıkması çok zordur.

Kredi notunuz 800 puan ya da daha altıysa bu durumda kesinlikle kredi onayı almanız mümkün değildir. Yine kredi notunuz 800 ile 1.150 puan arasındaysa bu durumda yine kredi onayı alınması çok zordur. Bu not ortalamasına sahip olan kişilerin yapmaları gereken ilk şey kredi notunu arttırmak için girişimlerde bulunmak olmalıdır. Kişinin yine de kredi başvurusunda bulunması halinde alacağı kredi reddi ne yazık ki kredi notu ortalamasını biraz daha aşağıya çekeceği için kesinlikle önerilmemelidir. 3 ay içinde kredi notu güncellemesi yapılacağı için 3 aylık süreçte atılacak başarılı adımlar sayesinde kredi onayı almanız kolay olacaktır.