Bazı bankalar kolay kredi onayı verirken bazı bankalardan kredi kullanmak son derece zordur. Kolay kredi onayı veren bankalarda kredi faiz oranları daha yüksek olarak uygulanırken zor kredi veren bankalar tarafından uygulanan ihtiyaç kredisi faiz oranları ise daha düşüktür. Artık bankalar tarafından kredi notuna göre kredi kullandırılması nedeniyle kredi kullanmak istiyorum diyen kişilerin mutlaka kredi başvuru formu doldurmadan önce kredi notu sorgulaması yapmaları gerekmektedir.

Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Düşük kredi notuna kredi veren bankalar da bulunmakta olup burada önemli olan kişinin kredi puanı sorgulaması yaparak öğrendiği kredi notuna göre başvurusunu şekillendirmesidir. Bu noktada hem kolay kredi veren bankalar üzerinden başvuruda bulunulması hem de kişinin aylık gelirine göre kredi limiti belirlemesi önemlidir.

Bu durumda kredi onayı alınabilir. Fibabanka ihtiyaç kredisi ve Aktifbank N Kolay Kredi paketlerinde diğer bankalara oranla kolay kredi kullandırılmaktadır. Yine Finansbank ihtiyaç kredisi için oldukça kolay kredi onayı vermektedir.

Kredi Notu Düşük Olana Kredi 

Kredi notunuz düşükse bu durumda ilk yapmanız gereken aylık belgelenebilir gelir tutarınız ile orantılı olan bir kredi limiti belirleyerek en kolay kredi veren bankalar üzerinden başuru formu doldurmaktır. Özellikle de düşük kredi notuna kredi kampanyaları takip edilerek buna göre başvuruda bulunulmalı, ipotekli ihtiyaç kredisi ya da altın teminatlı kredi paketleri gibi paketler tercih edilerek kredi onayı alma ihtimali yükseltilmelidir.