Bankadan kredi kullanmak istiyorum diyen kişilerin en çok dikkat etmeleri gereken konu kredi notu ortalamalarıdır. Çünkü kişinin kredi notu düşükse ise hem kredi kullanması zorlaşmakta hem de kullanılabilecek kredi tutarı da azaltılmaktadır. Bu nedenle kredi kullanmak ya da konut kredisi gibi yüksek tutarlı kredi kullanmak isteyen kişilerin kredi notu ortalamalarının daha yüksek olması gerekir.

Kredi notu ortalamasının düşük olması durumunda kredi kullanmak istiyorum diyen kişilerin kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar üzerinden başvuru formu doldurmaları kredi onayı almalarını kolaylaştıracaktır. Burada önemli olan kişinin kredi notu sorgulama hizmetinden yararlanarak kredi notunu öğrenmesi ve bu not ortalamasına bağlı olarak kolay kredi veren bankalar üzerinden başvuruda bulunmasıdır.

Kişinin kredi notu düşük olsa da maaşının yüksek olması ve düşük tutarlı bir kredide başvuruda bulunması kredi onayı almasını sağlayabilir. Yani kişinin belgelenebilir geliri 4 bin lira ise ve aylık ödemesi 500 lira olan bir kredi başvurusunda bulunuyorsa bu durumda kredi onayını alması son derece kolay olur. Aynı şekilde kişinin teminatlı kredi veya da ipotekli kredi başvurusunda bulunması da bankanın kredi geri dönüşünü kolaylaştıracağı için aynı şekilde kredi başvurusunun kabul edilmesini de kolaylaştırmaktadır.2018 Yılında kredi notu düşüklere kredi veren bankalar ve aylık geri ödeme oranları;

Akbank Kredi Notu Düşüklere Özel Kredi Paketi 2018

Akbank’ın kredi notu düşüklere özel hazırlamış olduğu kredi paketi ve  aylık ödeme planı ise aşağıdaki gibidir;

Yapı Kredi Kredi Notu Düşüklere Özel Kredi Paketi 2018

Yapı Kredinin Kredi paketi ve aylık ödeme tablosu ise aşağıdaki gibidir;

Garanti Bankası Kredi Notu Düşüklere Özel Kredi Paketi 2018

Garanti Bankası Kredi paketi ve aylık ödeme tablosu ise aşağıdaki gibidir;