Bankaların kullanım oranları her geçen gün artarken vefat eden kişilerin bankada olan para birikimleri için uygulanan yasal bir prosedür bulunmaktadır. Peki, vefat eden / ölen kişinin banka hesapları nasıl öğrenilir?

Kredi Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Kişinin kredi sicilinin bozuk olması durumunda kredi kullanma şansı da ne yazık ki azalmaktadır. Kredi borcunu geciktirmek, kredi kartını geç yatırmak ya da kredili mevduat hesabı borcunu ödememek gibi durumlarda kredi sicili olumsuz etkilenir ve Findeks kredi notu sistemi tarafından otomatik olarak kredi notu seviyesi düşürülür.

Bu nedenle kredi notunu yükseltmek isteyen kişilerin mutlaka bu tip olumsuzluklardan kendilerini korumaları ve bunlara dikkat etmeleri gerekmektedir. Kredi sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar bulunmakla beraber bu bankalar aynı zamanda kolay kredi veren bankalar arasnıda da yer almaktadır.

En Kolay Kredi Veren Bankalar 

Özellikle de düşük kredi başvuru oranına sahip olan yani daha az müşteriye sahip olan bankalar daha kolay kredi vermektedir. En kolay kredi veren banka 2017 yılında Aktif Bank N Kolay kredi kampanyası olarak kabul edilmektedir.

Buna ek olarak yüksek kredi faiz oranları uygulayan Finansbank ihtiyaç kredisi, ING Bank ihtiyaç kredisi ve Odeabank ihtiyaç kredisi paketlerinde de düşük kredi notuna kredi onayı verilebilmektedir. Ancak bu kişilerin maaşlarına göre kredi hesaplaması yapması ve mutlaka kolay kredi veren bankalar üzerinden kredi başvuru formu doldurmaları gerekmektedir.