Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Kartı

Borsa Ne İşe Yarar?

Kredi notu düşük olan kişilerin zorlandıkları konulardan biride bankaların kredili ürünleri için yaptıkları başvurularda onay alabilmektir.

Bankalar günümüzde kredi notu politikalarına çok büyük bir özen göstermekte olup düşük kredi notu ortalaması olan müşterileri tarafından yapılan başvuruları kesinlikle kabul etmemektedirler. Bunun nedeni tüm herkesin bankalara olan ödeme düzenleri konusunda baskı oluşturabilmektir.

Kredi Notu Neden Düşer?

Kredi notunun düşme nedenleri arasında ilk sırayı hiç tartışmasız ödemelerde yaşanan aksamalar almaktadır. Kredi ödemesinin geciktirilmesi ya da kredi kartının geç yatırılması ve bu olumsuz davranışların üst üste tekrarlanması ne yazık ki kredi notunun düşmesine neden olmaktadır.

Bunun yanı sıra yeni kredi kullanılması kişinin borçlanma riskini arttıracağı için kredi notunun düşmesine neden olur. Ancak kredi borcunu ödediğiniz sürece borcunuz azaldığı için kredi notu ortalamanız yine kademeli olarak yükselecektir.

Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Kartı Veren Bankalar 

Kredi notu ortalamasının düşük olması kredi onayı alınmasını zorlaştırdığı gibi kredi kartı onayı alınmasını da zorlaştırmaktadır. Kredi notu düşük olanların kredi kartı alabilmeleri için ya kredi notu ortalamalarını yükseltmeleri ya da kolay kredi kartı veren bankalar üzerinden başvuruda bulunmaları gerekir.

Yine bunun yanı sıra kırmızı kredi notu ortalaması olarak bilinen yüksek riskli kredi notu ortalamasına sahip olan kişilerin kredi onayı alabilmeleri için tek yöntem ek kart başvurusunda bulunmaktır. Ek kredi kartı kişinin adına çıkarılmakta olup ana kart sahibi olan kişinin üzerinden çıkarıldığı için kredi kartı sizin adınıza olur ancak kart onayı ile sizin kredi notu ortalamanız arasında hiçbir ilişki bulunmaz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   Kredi Notu İstemeyen Bankalar

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.