Bankalardan kredi kartı almak isteyen kişilerde aranılan şartlardan biride kredi notu ortalamasının yeterli seviyede bulunmasıdır. Düşük kredi notu olan ya da bozuk kredi sicili olan kişilere kredi kartı onayı verilmesi son derece zordur. Ancak bazı bankalar bu noktada daha esnek davranabilmektedir. Peki, Kredi Notu Düşük Olanlara Hangi Banka Kredi Kartı Veriyor?

Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar 

Bazı bankalar daha fazla kredi kartı müşterisi edinmek istedikleri için daha kolay kredi kartı onayı verebilmektedir. Bazı bankalar ise zaten çok sayıda kredi kartı müşterisi bulunduğu için bu konuda daha talepkar olabilmektedir. Bu durumda A Bankası kredi notu 1200 olan bir müşterisine kredi kartı onayı verirken B Bankası ise kredi notu 1300 olan müşterisine kredi kartı başvuru reddi kararı verebilmektedir.

Bu nedenle düşük kredi notu ortalaması olan kişilerin kredi kartı başvuru formu doldururken daha dikkatli olmaları gerekir. Kolay kredi kartı veren bankalar arasında yer alırken Odeabank kredi kartı şu anda en kolay kredi kartı onayı veren banka olarak öne çıkmaktadır.

Kredi Notuna Bakmayan Bankalar

Öncelikle kredi notuna bakmayan hiçbir banka olmadığı bilinmelidir. Tüm bankalar müşterileri tarafından doldurulan kredi kartı başvuru formu ve kredi başvuru formu verilerini değerlendirirken kredi notu ortalaması puanına bakmaktadır. Ancak bazı bankalar düşük kredi notuna kredi kartı onayı verirken bazı bankalar ise yüksek kredi notu ortalaması aramaktadır.