Kredi Notu Düşük Olan Nasıl Kredi Alır?

Borsa Ne İşe Yarar?

Ne yazık ki kredi notu düşük olan kişilerin hem kredi kullanmaları hem de yüksek tutarlı kredi onayı alabilmeleri çok zordur. Bu noktada kredi onayı alınabilmesi kişinin kredi notunun hangi seviyede olduğuna bağlıdır. Çünkü kredi notu ortalaması belirli bir seviyenin altındaysa kredi onayı alınması kesinlikle mümkün değildir.

Örnek vermek gerekirse kişinin kredi notu 900 puanın altındaysa kesinlikle kredi onayı alınması mümkün değildir. Kredi notunun 1150 puan ile sınırlı olması ise kredi onayı alınabilmesini zorlaştırsa da kolay kredi veren bankalar üzerinden düşük tutarlı krediler kullanılabilmesi mümkündür. Zaten bu tip krediler sayesinde kredi notu ortalaması da yavaş yavaş yükselecek ve kredi onayı alınması kolaylaşacaktır.

Kredi notu 1.150 ile bin 500 arasında olan kişilerin de kredi onayı alabilmeleri sigortalılık süresi, aylık belgelenebilir maaş tutarları gibi verilere bağlı olmakla beraber 15 bin liraya kadar ihtiyaç kredisi başvuruları genelde kabul edilmektedir. Bunun üzerinde olan tutarlar için kredi onayı alınabilmesi için ise kişinin kredi notu en az 1.500 olmalıdır. 1.500 puan ve üzerine sahip olan kişilerin ise kredi onayı almaları hem kesindir hem de yüksek tutarlı kredi onayları mümkün olan en kısa sürede verilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   Kredi Notu Hesaplama Nasıl Yapılır ?

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.