Düşük kredi notu ortalaması olan kişilerin yaşadıkları en büyük sorun kredi onayı alamamalarıdır. Peki, kredi notu düşük olan nasıl kredi alabilir? Bu sorunun yanıtı kesinlikle kişinin sahip olduğu kredi notu ortalamasının kaç olduğuna bağlıdır. Sıfır kredi notu ile 800 puana kadar olan kredi notu ortalamasına sahip olan kişilerin kredi onayı almaları ne yazık ki kesinlikle mümkün değildir.

Orta riskli kredi notu olarak kabul edilen 800 ile 1.000 arasındaki kredi notu ortalamasına sahip olan kişiler ise uzun süredir sigortalı olarak çalışıyorlar ise ve 5000 TL ihtiyaç kredisi gibi düşük kredi tutarları için kredi kullanmak istiyorum diyen kişiler ise ipotekli ihtiyaç kredisi gibi kredilerden yararlanabilmektedir. Az riskli kredi notu ortalaması olan 1.000 ile 1.200 puan arasındaki kredi notu ortalaması ise yine kredi başvuru formu doldurmak isteyen kişinin sigortalılık süresi , aylık gelir tutarı ve kullanmak istediği kredi miktarına bağlı olarak sonuçlanmaktadır.

1.200 ile 1.500 puan arasında olan kredi notları ise iyi olarak kabul edilmekte olup aylık gelir ortalaması ile dengeli olan kredi başvuruları kesinlikle onaylanmaktadır. Riskli grupta olan kişilerin kredi notu düşük olanlara kredi veren banka seçeneklerinin arasından tercihte bulunmaları gerekir. Kolay kredi veren bankalar daha yüksek ihtiyaç kredisi faiz oranları uyguladıkları için riskler üstlenmekte ve düşük kredi notu ortalaması olsa da kredi onayı alabilmektedirler.