Kredi Notu Danışmanlığı Nedir?

Borsa Ne İşe Yarar?

Kredi notu danışmanlığı kredi notunu yükseltmek isteyenlere çeşitli kurumlar tarafından verilen danışmanlık hizmetidir. Kredi notu danışmanlık hizmetleri konusunda bilgi almak için yazımıza göz atın.

Kredi notu düşük olan ve notunu bir şekilde yükselterek bankadan ihtiyacı olan tutarda krediyi çekmek isteyen çok kişi vardır. Bu nedenle kredi notu düşük olan kişilere danışmanlık hizmeti veren kurumlar ortaya çıkmıştır. Aslında bu kurumlar kredi notu düşük olan kişilerin ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik oluşturulmuştur. Kredi notu danışmanlığı almak isteyen ve kredi notunu yükseltmek isteyen kişilerin sayısının fazla olması bu alanda yeni bir pazar oluşturmuştur.

Kredi Notu Nasıl Düşer?

Kredi notu düşük olan kişilerin çoğu kredi notlarının neden düşük olduğunu da bilmemektedir. Kredi notunun yükselmemesinin esas nedeni budur. Kredi notunuzu etkileyen ve düşüren etkenleri bilmediğiniz sürece kredi notunuzu yükseltmeniz de mümkün olmayacaktır. Çünkü öncelikle kredi notunuzu düşüren etkeni bulmalı ve ya onu ortadan kaldırmalı ya da düzeltmelisiniz. Bu nedenle kredi notunun nasıl düştüğünü bilmeniz şarttır.

Kredi notunuzu düşüren etkenler:

  • Devlete ödemeyi unuttuğunuz ya da ertelediğini vergi borçlarınız
  • Devlete ödemeyi unuttuğunuz GSS prim ya da SGK prim borçlarınız
  • Bankaya ödemeyi ertelediğiniz, unuttuğunuz ya da geciktirdiğiniz kredi borçları
  • Kredi kartı ekstre borcunuzun uzun süre boyunca sadece asgarî tutarını ödemeniz
  • Kredi kartınızın ekstre borcunu ödemeyi uzun süre geciktirmeniz ya da düzensiz ödemeniz
  • Bankada bulunan hesabınızda uzun süre bakiye olmaması
  • Bankada bulunan Kredili Mevduat Hesabınızda (KMH’de) hep eksili bakiye olması ve borcunuzu geciktirmeniz ya da uzun süre ödememeniz
  • Bankada bulunan vadesiz mevduat hesabınızdan verdiğiniz otomatik ödeme talimatlarının hesabınızda ödemelerin gerçekleştirilmesi için yeterli bakiye olmaması nedeniye başarısızlıkla sonuçlanması ve ödeme talimatlarının gerçekleştirilememesi
  • Sürekli olarak yeni kredi taleplerinde bulunmanız ve fakat bankalardan hep red cevabı almanız
  • Sürekli olarak yeni kredi açılışları yapmanız ve fakat ödemelerinizi düzenli olarak yapmamanız
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   Kredi Notum Düşük Taşıt Kredisi Kullanabilir Miyim?

Kredi notunuzu düşüren etkenlerin başlıcaları yukarıda sıraladığımız şekildedir. Bu etkenlerden en az biri sizin ödeme alışkanlıklarınızla uyuşuyorsa bu etkenlere dikkat etmeli bunları ortadan kaldırmalısınız. Yani ödeme alışkanlıklarınızı gözden geçirmeli ve düzeltmelisiniz.

Kredi Notunu Yükseltmek İçin Kredi Notu Danışmanlığı Almak Şart Mıdır?

Kredi notunuzu nasıl yükselteceğinizi bilmiyorsanız ve kredi notunuzun kısa zamanda yükselmesini istiyorsanız kredi notu danışmanlığı almanızın şart olduğunu söyleyebiliriz. Bu danışmanlığı almanız kredi notunuzu yükseltebilmeniz için gereklidir. Kredi notu danışmanlığı veren çok sayıda şirket olsa da bunların arasında bir seçim yapmalı ve danışmanların önerdiği şekilde ödeme alışkanlığı kazanmalısınız.

Kredi notu danışmanlık hizmeti veren en güvenilir kurum şu an için Findeks’tir. Findeks, Not Danışmanım hizmeti vermektedir. Bu hizmeti alabilmek için Findeks platformuna üye olmalı ve Findeks üyelik paketlerinden birine üye olmalısınız. Findeks Not Danışmanım hizmeti, Findeks kredi notu uzman danışmanları tarafından telefon aracılığıyla verilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.