Kredi notunu mümkün olan en yüksek seviyede tutmak gerek kredi onayı almak gerekse de kullanılabilecek olan kredi tutarını en yüksek seviyede tutabilmek için çok önemlidir. Peki, kredi notu 1 ayda ne kadar yükselir?

Kredi Notu 1 Ayda Ne Kadar Artar?

Kredi notunun bir aylık zaman dilimi içinde ne kadar artacağı sizin atacağınız adımlara bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Çünkü başarılı bir şekilde kredi notu yükseltme teknikleri uygulayan bir kişinin kredi notu daha hızlı bir şekilde yükselirken kişinin sadece düzenli ödemelerde bulunması ise daha düşük bir artışın yaşanmasını sağlayacaktır. Ancak kredi notunu yükseltmek için sadece ödemelerinizi düzenli yapmanız dahi kredi notu seviyenizin en az 200 puan civarında yükselmesini sağlayacaktır.

Kredi Notu Yükseltme Hilesi 

Pek çok kişi kısa sürede hemen kredi notunu yükseltmek için çareler aramakta hatta internette kredi notu yükseltme hilesi bulmaya çalışmaktadır. Öncelikle Findeks kredi notu sisteminin çok iyi korunan bir sistem olduğu bilinmelidir. Yani sisteme dışarıdan hile ile müdahale edilerek notun hiçbir şey yapmadan yükseltilmesi son derece zor hatta imkansızdır.

Ancak sistemi kandırmak mümkündür. Örneğin kişinin kredi risk limiti olarak kabul edilen daha önceden kullanılan krediler, kredi kartı limitleri ve kredili mevduat hesabı borç bakiyesi gibi ekside olan borçların kapatılması durumunda kredi notu yükselerek kredi kullanabilir seviyeye gelecektir.