Nakit ihtiyaçların yanı sıra sağlık, eğitim, doğum ve eğitim gibi farklı pek çok ihtiyaç için bankalar günümüzde kredi kullandırmaktadır. Bankaların gelir kalemlerinde en büyük pay ihtiyaç kredisi paketlerine ait olup bu nedenle bankalar kredi kullandırmak için adeta birbirleri ile yarış ederek çeşitli kredi kampanyaları düzenlemektedir.

İhtiyaç Kredisi Kullanmak İstiyorum 

İhtiyaç kredisi başvurusu için kullanabileceğiniz farklı pek çok yöntem bulunmakta olup özellikle de kredi notu yüksek olan kişiler kolay kredi onayı alma konusunda daha şanslıdır.

İnternetten Kredi Başvurusu 

Bankalar son yıllarda internetten kredi kullanma konusunda müşterilerine pek çok kolaylık sunmaktadır. Bunun için kredi kullanmak istediğiniz banka şubesini ziyaret ederek kredi başvuru butonunu tıklamanız yeterli olacaktır.

Şubeye Gitmeden Kredi

İnternet şubesi müşterileri için bankaların sunduğu kolay hizmetlerden biride şubeye gitmeden kredi kullanmalarıdır. Hazır kredi limiti olarak ta bilinen bu kredi türünde kişinin hesabına özel olarak kredi limiti tanımlanmakta ve dilediği an kullanabilmesi için hazır tutulmaktadır. Kredi kullanmak istiyorum diyen kişinin internet şubesini ziyaret ederek krediler bölümünden bu tutar için onay vermesi durumunda para direkt olarak hesabına aktarılmaktadır.

SMS Kredi Başvurusu 

Bankaların sunduğu kredi hizmetlerinden biride SMS kredi başvurusu servisleridir. Her bankanın SMS kredi numaraları farklı olduğu için o bankanın internet sitesi üzerinden bu numarayı öğrenmeniz mümkündür. Kredi başvurunuz kabul edilirse kredi ön onayı mesajı gönderilir ve bu mesaj ile bankanın şubesini ziyaret etmeniz durumunda kredi başvuru evrakları onaylanarak kredi kullanımı sağlanır.