Kredi kullanmak isteyen kişilerin kredi notu ortalamaları belirli bir oranda bulunmak zorundadır. Kredi notunun kaç olması gerektiği ise kişinin kullanmak istediği kredi tutarına göre belirlenmektedir. Yani kredi kullanmak istiyorum diyen kişi yüksek miktarlı kredi kullanmak istiyor ise kredi notu ortalaması mutlaka yüksek olmalıdır.

5 bin lira kredi gibi düşük tutarlı kredilerde ise kredi onayı alınması çok daha kolay olduğu gibi burada kredi notu ortalaması kadar kişinin sahip olduğu belgelenebilir aylık gelir tutarı da çok önemlidir. Kredi kullanmak için kredi notu en az 1.200 puan seviyesinde olmalıdır. Kredi notunun bin ve 1.200 puan arasında olması halinde ne yazık ki kredi onayı alınması çok daha zorlaşmaktadır.

Bu durumda kişinin ya altın teminatlı ihtiyaç kredisi ve ipotekli ihtiyaç kredisi gibi paketlerinden yararlanmaları ya da aylık belgelenebilir gelirlerinin çok yüksek olması gerekmektedir. Aksi durumda kredi onayı alınması mümkün olmayacaktır. Ancak altın teminatlı kredi paketi için aynı durum söz konusu olmayıp bu kredi türünde banka kesin onaylı kredi başvuru formu doldurulmasını sağlamakta ve kredi başvurusunu kesin olarak onaylayarak kredi kullanımına izin vermektedir.