Kredi kullanmak isteyen kişilerin belirli kriterleri taşıması gerekir. Bunlardan ilki ve en önemli olarak kabul edileni kredi notu ortalamasıdır. Ne yazık ki kredi notu düşük olan kişilerin kredi onayı almaları imkansız olarak kabul edilmektedir. Kredi kullanmak isteyen kişilerin bu nedenle kredi kartı kullanmaları önerilir. Çünkü kredi kartı kullanıcıları her ay düzenli ödeme yaptıkları takdirde kredi notu ortalamaları da yükselmektedir.

Kredi Kartı Kullanarak Kredi Notunu Yükseltmek 

Yüksek kredi notu ortalaması günümüzde kolay kredi kullanmak anlamına gelirken aynı zamanda daha düşük kredi faiz oranları ile kredi kullanılması anlamına da gelmektedir. Bu nedenle kredi kullanmak istiyorum diyen kişilerin mutlaka kredi notunu yükseltebilmek adına kredi kartı kullanmaları gerekir.

Kredi notunu yükseltmek için kredi kartı limitinin her ay sonuna kadar kullanılması ve ay sonunda hesap kesim tarihi ile beraber borcun tamamının düzenli olarak yatırılması çok önemlidir. Bu sayede kredi notu ortalaması büyük oranda yükseltilir. Özellikle de kısa sürede kredi notunu yükseltmek isteyen kişilerin bunu 3-4 ay üst üste yapmaları durumunda kredi kullanmak için gereken kredi notu ortalamasına yükselmeleri mümkün olacaktır.