Kredi kullanmak isteyen kişilerin kredi onayı alabilmeleri için belirli bir kredi notu ortalamasına sahip olmaları gerekir. Peki, kredi kullanmak için KKB Puanı kaç olmalı?

Düşük Kredi Notu 

Kredi notu 1300 puanın altındaysa bu durumda kişinin düşük kredi notu ortalaması olduğu varsayılır. Özellikle de düşük kredi notu ortalaması olan kişilerin kredi onayı almaları son derece zor olmakla beraber “bankadan kredi kullanmak istiyorum” diyenlerin bu nedenle not ortalamalarını mümkün olduğunca yüksek tutmaya çalışılması gerekmektedir.

En Yüksek Kredi Notu Kaçtır?

Findeks en yüksek kredi notu sınırı olarak 1900 puan sınırı uygulanmaktadır. En yüksek KKB kredi notu seviyesi olan çok iyi kredi notu aralığı olan kredi notu 1700 ve 1900 puan aralığıdır. Yüksek kredi notu ortalaması ise kredi notu 1500 ile 1699 arasındadır. Bu not seviyesine sahip olan kişiler genelde bankalardan kolay kredi onayı almakta ve yüksek tutarlı krediler kullanabilmektedir.

Kredi Kullanmak İçin Kredi Notu Kaç Olmalı?

Kredi kullanmak isteyen kişilerin kredi notu ortalamaları en az sarı kredi notu ortalaması olarak ta bilinen az riskli kredi notu ortalaması olan kredi notu 1300 ile 1499 arasında olmalıdır. Orta riskli kredi notu ortalaması olan kredi notu 800 ile 1299 aralığında olan kişilerin kredi onayı almaları daha zor kabul edilirken bu kişilerin ipotekli ihtiyaç kredisi paketlerine başvuruad bulunmaları önerilir.