Kredi Kullanmak İçin KKB Kredi Notu Kaç Olmalı?

Kredi Kullanmak İçin KKB Kredi Notu Kaç Olmalı?
Kredi Kullanmak İçin KKB Kredi Notu Kaç Olmalı?

Kredi kullanmak isteyen kişilerin belirli şartları taşımaları gerekir. Bu şartları taşımayan kişilerin ne yazık ki yapacakları kredi başvuruları bankalar tarafından olumsuz sonuçlandırılır. Bunlardan en önemlilerinden biride kredi notu ortalamasıdır. Peki, kredi kullanmak için kredi notu kaç olmalı?

Kredi Kullanmak İstiyorum

Kolay kredi onayı almak isteyen kişilerin kredi notu ortalaması iyi kredi notu ya da yüksek kredi notu olarak bilinen kredi notu 1500 seviyesi ve üzerinde olmalıdır. Bu not ortalamasına sahip olan kişilerin kredi başvuruları hemen sonuçlandırılarak onaylanır.

Maaşa Göre Kredi

Ancak kişinin sadece kredi notuna bakarak kredi başvurusunda bulunması yanlıştır. Aynı zamanda aylık belgelenebilir gelir tutarı da dikkate alınmalı, kullanılmak istenen aylık kredi tutarının ödemesini karşılayıp karşılamadığı kontrol edilmelidir.

Aksi halde “kredi notum yüksek ama kredi alamıyorum” şikayeti ortaya çıkar. Maaşa göre kredi hesapla yönteminde banka kişinin belgelenebilir aylık gelirinin yarısı kadar kredi onayı vermektedir. Yani asgari ücretle çalışan kişi en fazla aylık ödemesi 650 liraya kadar olan krediler için onay alabilmektedir.

Kredi Notu Kaç Olmalı?

Kolay kredi kullanmak isteyen kişilerin kredi notları en az 1500 puan ve üzeri olmalıdır. En yüksek kredi notu 1900 puan olup bu iki aralıkta bulunan kişilerin kredi notu yüksek olarak kabul edilir. Kredi notu 1200 ve 1499 arasında olan kişiler de kredi onayı alma konusunda şanslı olup sadece yüksek tutarlı kredilerde onay alma konusunda zorlanırlar. Kredi notu 1100 ve üzerinde olan kişiler ise kredi reddi konusunda daha yüksek risklere sahiptir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   Kredi Notum Düşük Nasıl Kredi Alabilirim 2018 ?

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.