Kredi Kullanmak İçin Findeks Kredi Notu Kaç Olmalı?

Kredi kullanmak istiyorum diyen kişilerin kredi onayı alabilmeleri için bankalarca aranılan bazı şartlara sahip olmaları zorunludur. Bunlardan biride Findeks kredi notu ortalamanızdır. Günümüzde tüm bankalar müşterilerinin doldurmuş oldukları kredi başvuru evraklarını incelerken ilk olarak kredi notu sorgulaması yapmaktadır. Peki, kredi kullanmak için Findeks kredi notu kaç olmalı?

Kredi Kullanmak İçin KKB Puanı Kaç Olmalı?

Kredi onayı almak isteyen kişilerin kredi notu ortalaması hem başvuruda bulundukları bankaya hem de kredi kullanmak istedikleri tutara bağlı olarak değişkenlik göstermektedir.

Kolay kredi veren bankalar üzerinden yapılan başvurularda düşük kredi notuna kredi onayı verilebilirken yine yüksek tutarlı kredi kullanmak isteyen kişilerin daha yüksek kredi notu ortalaması olmaları talep edilmektedir. Ancak ortalama bir nottan söz edilmesi gerekirse genelde bankalar orta riskli kredi notu ve üzerinde not ortalamasına sahip olan müşterilerine kredi onayı verebilmektedir.

Kredi Notu 1200

Kredi notu 800 ve 1299 puan arasında olan kişilerin Findeks kredi notu ortalaması “orta riskli kredi notu ortalaması” olarak kabul edilmektedir. Ancak bankalar kredi onayı konusunda en azından kredi notu 1200 puan ve üzerinde olmasını istemektedir. Kredi notu 1100 puan ve 800 puan arasında olan kişilerin ise ancak ipotekli ihtiyaç kredisi paketlerine başvuruda bulunmaları durumunda kredi kullanmalarına izin verilmektedir.

Düşük Kredi Notuna Kredi Veren Bankalar 

Kredi notunun düşük olması durumunda bankadan kredi kullanmak isteyen kişilerin mutlaka en kolay kredi veren bankalar üzerinden kredi başvuru formu doldurmaları önerilmektedir. Burgan Bank, Aktif Bank, Pozitif Bank ve Finansbank gibi bankalar kolay kredi veren bankalar arasında bulunmaktadır.

Kredi Başvurusu Reddedildi, Ne Yapmalıyım?

Kredi başvurusunun reddedilmesi durumunda önünüzde iki seçenek bulunur. Bunlardan ilki kredi başvurusunu revize ederek kolay kredi veren bankalar üzerinden yeniden kredi başvurusunda bulunmaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   Kredi Notu Yükseltme Taktikleri

Kredi başvuru tutarını aşağıya çekmek onay alma şansınızı arttıracaktır. İkinci seçenek ise kredi notu yükseltme teknikleri uygulayarak not ortalamasını biraz daha yükselttikten sonra başvuruda bulunmaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.