Kredi kartına taksitle cep telefonu satışı için getirilen yasal sınırlamalar nedeni ile pek çok kişi cep telefonu alma konusunda sıkıntı yaşarken bankalar ve perakende elektronik mağazaları çareyi kredi ile cep telefonu satmakta buluyor. Peki, kredi kullanarak cep telefonu nasıl satın alınır?

Bunun için kullanabileceğiniz iki farklı yöntem bulunuyor. Bunlardan ilki ve en çok tercih edileni ise elektronik mağazaların içinde kurulan banka standları üzerinden kredi kullanmaktır. Örneğin Denizbank Media Markt kredisi için özellikle de büyük alışveriş merkezlerinde yer alan Media Markt şubeleri içerisine Denizbank kredi temsilcisi görevlendirerek anında kredi kullandırmaktadır.

Yine ING Bank tekno kredi kampanyası ile de Teknosa mağazaları üzerinden taksitle cep telefonu almak isteyen kişilere yol gösterilmekte ve uygun kredi faiz oranlarının yanı sıra dosya masrafsız kredi kullanımına izin verilmektedir. Kredi kullanarak cep telefonu almak isteyen kişilere kredi onayı verilmesi durumunda bankamatik kartına benzer bir kart verilmekte ve verilen kartın içerisine kredi tutarı yatırılarak cep telefonu ödemesi bu kart ile yapılmaktadır.