Kurban bayramına sayılı günler kala kurban pazarları kurulurken büyük marketlerde kurban kampanyaları düzenlenmeye devam ediyor. Kurban kesmek için nakit parası olmayan kişilere yönelik olarak taksitle kurban satışı gerçekleştiren marketlerin yanı sıra kurban pazarlarında da kablosuz POS cihazları ile isteyen kişilere kredi kartı ile ödeme imkanı sağlanıyor.

Kredi Kullanarak Kurban Kesmek 

Dinimiz gereğince bilindiği gibi en az faiz almak kadar faiz vermekte günahtır. Bu nedenle kredi kullanmak hiçbir din adamı ve mezhep tarafından onaylanmamaktadır. Kredi kullanmanın haram kabul edilmesi nedeni ile kredi kullanarak kurban kesmek için de aynı durum söz konusu olup pek çok din adamı kredi ile kesilen kurbanın kesinlikle kabul edilmeyeceğini belirtmektedir.

Zaten dini açıdan da değerlendirildiğinde sadece kurban kesmeye maddi durumu elveren kişilerin sorumlu tutulduğu görülmekte olup borçlanarak kurban kesmek kesinlikle önerilmemektedir.

Taksitle Kurban Almak 

Taksitle kurban alınması konusunda da aynı düşünceler söz konusu olup kurban alımında kesinlikle kredi kartı ve kredi kullanılması önerilmemektedir. Kurbanın taksitle alınması durumunda kredi kartı kullanılacağı için kesinlikle kabul edilmemekle beraber taksit yaptırarak kurban alınması konusun da kesinlikle olumsuz görüş bildirilmektedir.