Giyim, sağlık, eğitim, elektronik, teknoloji, mobilya, dekorasyon, gıda ve daha birçok ihtiyaç için peşin para yerine kullandığımız kredi kartlarına her ay harcadığımız tutar oranında ödeme yaparız. E-posta ya da adresinize gönderilen kredi kartı ekstrenizi detaylı inceliyor musunuz? Üyelik bedeli, kart aidatı ya da kart ücreti adı altında alınan, aylık ya da yıllık olarak geri ödenen kredi kartı yıllık kart ücreti, kartınızın ekstresine taksitler halinde yansıtılmaktadır. Bu ücretler, bankalar, bankalara bağlı kredi kartlarına göre değişiklik göstermektedir. Öğrenci kartlarında aidatsız kartlar bulunurken, diğer kredi kartlarında yıllık kart ücretleri daha yüksek olmaktadır. Peki, kredi kartlarının yıllık kart ücretleri ne durumda? Biz bu yazımızda, son dönemde en sık kullanılan, popüler kredi kartları ve onların yıllık aidat ücretlerine bakacağız…

Axess Kredi Kartı Yıllık Kart Ücreti 

Akbank’ın Axess kartı, yapacağınız harcamalar için birçok avantaj sunuyor. Yurt içi ve yurt dışında yapacağınız alışverişlerde chip-para kazanmanızı sağlayan Axess kredi kartı, para ve puan kazandıran kartlar arasında yer alıyor. Kredi kartının asgari tutarı, dönem borcunun %40’ı oranındadır. Kredi kartının yıllık aidat ücreti ise 80 TL.

Denizbank Bonus Kart 

Her 100 TL’ye 10 TL kazandıran kart, toplamda 50 TL kazandırıyor. Tüm harcamalarınızda taksitli alışveriş için de kullanabileceğiniz Denizbank bonus kartın yıllık aidat ücreti 72 TL, ek kartlar için yıllık ücret 36 TL.

Akbank Wings Kart

Son dönemde en popüler kredi kartları arasında yer alan Wings kart, birçok avantaj sağlıyor. 30 Eylül 2015 tarihine kadar yapacağınız 100 TL ve üzeri alışverişlerde ücretsiz 3 taksit ayrıcalığı sunuyor. Seyahat ve uçuş mili kazandıran kartlar arasında da yerini alıyor. Akbank Wings Kart’ın yıllık aidat ücreti ise diğer kartlara göre biraz daha fazla; 104 TL. Ek kartlar için ücret ise 52 TL.

Garanti Bonus Kart

Harcadıkça kazandıran Bonus kart, birçok avantaja sahip. Yaptığınız alışverişlerde puan toplayan bu kart, 4 kez 100 TL ve üzeri harcamalarınızda 25 TL bonus kazandırıyor. 1 Bonus=1 TL. Yıllık üyelik bedeli ilk yıl için 5 TL olan kredi kartının bir sonraki yıllarda aidat ücreti 75 TL ve ek kartlar için yıllık ücret 35 TL’dir.

Akbank Free Kart

Akbank’ın bir başka kartı; free kart. 30 Eylül 2015 tarihine kadar yapacağınız 100 TL ve üzeri alışverişlerinizde ücretsiz 3 taksit imkanı sunuyor. Puan kazandıran kartlar arasında yer alan bu kartın özelliği ise yıllık kart ücretinin olmaması. Ayrıca ek kartlar için de herhangi bir yıllık aidat ya da ücret alınmıyor. Yıllık aidatı olmayan bu yepyeni kredi kartı, binlerce iş yerinde dilediğiniz gibi alışveriş yaparken bol bol da chip-para kazanırsınız.