İnternetten alışveriş yapmak isteyen kişilerin bilmeleri gereken 2 önemli bilgi kredi kartı son kullanma tarihi ve kredi kartı güvenlik kodu bilgileridir. Bankanın internetten alışveriş yapmak isteyen müşterilerinin kredi kartlarını kendi ellerinde bulunduğunu göstermeleri amacı ile bu bilgileri istediği bilinmektedir. Yani internetten alışveriş yapmak için kredi kartı numarası bilgisinin yanı sıra CVC kodu olarak ta bilinen güvenlik kodu ve son kullanma tarihide talep edilmektedir.

Kredi kartı son kullanma tarihi kredi kartının ön kısmında hemen kredi kartı numarası bilgisinin altında yer almaktadır. Kredi kartı numarasının altında yer alan ilk iki hane kredi kartı son kullanma ayı diğer iki hane ise son kullanma tarihi yılını ifade etmektedir. Yani kredi kartı son kullanma tarihi örneğin 2019 yılının şubat ayı olan bir kişinin kredi kartı numarası ibaresinin altında 02/19 olarak son kullanma tarihinin yer aldığı görülür.

Kredi kartı CVC kodu ya da güvenlik kodu bilgisi ise kredi kartının arka kısmında yer alır. Kredi kartını teslim aldığınız zarfı ilk açtığınızda sizden arka kısımda yer alan beyaz bir alanı imzalamanız istenir. Bu alan kredi kartı imza şerididir. Bu imza şeridinin üzerinde yer alan çeşitli rakamlar bulunmaktadır. Bu rakamların son 3 hanesi ise kredi kartı güvenlik kodudur ve internet ile uzaktan alışveriş yapmak isteyen kişilerden mutlaka bu kodu doğru bir şekilde girmeleri istenir.