Kredi kartı kullanıcılarının dikkat etmeleri gereken konulardan biride kredi kartı hesap kesim tarihi bilgisidir. Her kredi kartının belirli bir hesap kesim tarihi bulunur ve bu tarih itibari ile o ay içinde yapılan harcamalar hesaplanarak kredi kartı ekstresi çıkarılır. Bu tarihin bilinmesi ve bu tarihe dikkat edilmesi çok büyük faydalar sağlar.

Kredi Kartı Hesap Kesim Tarihinde Yapılan Harcama 

Bu tarihte yapılan harcamalar aynı dönemdeki kredi kartı ekstresine yansıtılır. Yani peşin harcamadan hiçbir farkı yoktur. Bu nedenle yapılacak yüksek tutarlı harcamaların mümkün olduğunca hesap kesim tarihinden sonraya bırakılması önerilir. Bu sayede yapacağınız harcamanın ödemesini 5 gün sonra değilde 35 gün sonra yapmış olursunuz.

Kredi Kartı Hesap Kesim Tarihi Değiştirme 

Hesap kesim tarihiniz diğer kredi kartlarınız ile çakışıyor ya da maaşınız son ödeme tarihi ile denk gelmiyor ise bu durumda kredi kartı hesap kesim tarihi değişikliği için başvuruda bulunma hakkınız vardır. Bunun için kredi kartının ait olduğu bankanın müşteri hizmetleri telefon numarası üzerinden irtibata geçerek gerçekleştirebileceğiniz gibi aynı zamanda kredi kartı internet şubesi üzerinden de kendi işleminizi yapmanız mümkündür.