Kredi kartı ile internetten alışveriş yapmak isteyen kişilerin karşılaştıkları sorunlardan biride kredi kartı bilgilerinin doğru girilmesine rağmen onay verilmemesidir. Bunun nedeni kişinin hatalı bilgiler girmesi değil kredi kartının internet alışverişine kapalı olmasıdır.

Çoğu kredi kartı ilk kullanma açıldığında yani kullanıcısına ulaştırıldığında internet alışverişine kapalıdır. Yine bazen kredi kartından onay olmadan yapılan çekimler neticesinde bankanın müşteri hizmetleri telefon numarası aranarak kredi kartı internete kapatılabilmektedir. Bu gibi durumların sonucunda internete kapatılan kredi kartını uzaktan çekim için kullanmak kesinlikle mümkün değildir. Kapatılan kredi kartının tekrar açılması mümkündür.

Kredi kartını internet alışverişine açtırma başvurusunda bulunmak için bankanın müşteri hizmetleri telefon numarasını aramanız yeterli olacaktır. Buna ek olarak kredi kartınızın internet şubesi üzerinden de menü aracılığı ile kendi kartınızı internet alışverişine açtırmanız mümkündür.