Acil nakit ihtiyacı duyan kişilerin en çok tercih ettikleri yöntemlerden biride kredi kartından nakit para çekmektir. Dikkatli davranıldığı takdirde ve kısa süreli düşük tutarlar için kredi kartından para çekmek kesinlikle bir sorun teşkil etmez. Ancak bilinçsiz bir şekilde sürekli para çekmek yapılabilecek en büyük hatadır ve büyük bir kredi kartı borcu açmazına girmenize neden olur. Peki, kredi kartından nasıl para çekilir?

Kredi Kartından Para Çekmek 

Kredi kartından nakit çekmek için yapmanız gereken tek şey banka ATM’sine kredi kartınızı takıp kredi kartı şifresi bilgilerinizi girdikten sonra para çekme butonunu tıklamaktır. Çekmek istediğiniz tutarı yazarak para çekme işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Kredi Kartından Nakit Avans 

Çekmek istediğiniz tutar yüksekse ve çektiğiniz tutarı birkaç gün içinde yatıracak duruma sahip değilseniz bu durumda kredi kartından nakit çekmek yerine kredi kartından taksitli nakit avans kullanmanız çok daha doğru olacaktır. Bankalar arasında nakit avans çekme limiti değişkenlik göstermekle beraber genelde ödemelerin 9 aya kadar taksitlendirilmesi sağlandığı için ödeme kolaylığı sağlanır.