Havale yapmak isteyen kişilerin kullanabilecekleri yöntemlerden biri de kredi kartından havale yapma yöntemidir. Bu yöntemi kullanmak isteyen kişilerin kredi kartları ile ATM’leri ziyaret etmeleri yeterlidir. Yine bazı bankalar internet şubesi üzerinden de kredi kartıyla havale yapılmasına olanak sağlamaktadır. Peki, kredi kartından havale nasıl yapılır?

Garanti Bankası kredi kartından havale yapmak için internet şubesine giriş yaptıktan sonra havale bölümünü ziyaret ederek ödeme alanını hesap yerine kredi kartı ibaresini seçmeniz yeterli olacaktır. Üstelik Garanti Bankası kredi kartı ile yapacağınız havale ödemeleri kartınızın ekstresine normal harcama olarak yansıtılır ve nakit çekim avansı ya da faizi ödememiş olursunuz.

Garanti Bankası kredi kartından havale ücreti ise yapılacak olan havale tutarına bağlı olarak değişmekle beraber en düşük 3,95 lira en yüksek 26 lira olarak tahsil edilmektedir. Diğer bankalar için de internet şubesi kullanımının tercih edilmesi durumunda havale bölümünde hesap alanının yerine kredi kartı ibaresinin seçilmesi yeterli olacaktır. Bankamatikten kredi kartıyla havale yapmak için ise kredi kartınızı girdikten sonra ödemeler bölümünden havale ibaresinin seçilmesi ve ardından havale yapılacak bilgilerin girilmesi yeterli olacaktır.